W ramach koła historycznego uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Braniewie wraz z przedstawicielami Rady Rodziców - panią Beatą Tuptońską i panią Lillą Chmielik, odwiedzili Miejsca Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, znajdujące się na terenie naszego miasta.

W kilku miejscach zostały posadzone Dęby Katyńskie, każdy dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, zamordowana przez NKWD w 1940 roku. Nasze braniewskie dęby zostały poświęcone pamięci: gen. dyw. Rudolfa Pricha, kpt. Józefa Miernika, por. Antoniego Paproty, aspiranta Policji Państwowej Alojzego Sikory.

Uczniowie wraz z rodzicami zapalili symboliczne znicze i oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej.

deby 1deby 2deby 3deby 4deby 5deby 6deby 7deby 8deby 9Marzena Bazydło