Kolejna odsłona głośnego czytania - uczniowie kl. III szkoły podstawowej gościli panią Małgorzatę Mackiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie. Spotkanie przebiegało pod hasłem "Lubimy czytać polskich autorów!” -nie mogło zabraknąć polskich klasyków czyli Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Teksty, które dzieci znały i z radością powtarzały. A inne utwory? "Zamkowe bajeczki" Doroty Gellner, "Psociniec" Joanny Papuzińskiej wzbudziły uśmiech na twarzach wychowanków, wprowadziły w dobry nastrój. A jak "gimnastyka", obowiązkowy przerywnik spotkania, to oczywiście przy wierszach Anny Mikity.

Spotkanie wpisuje się w realizację projektu edukacyjnego ,, W bajecznym świecie książek”. Dziękujemy, do miłego zobaczenia !

Marzanna Boryczka

gimnastykagimnastyka do wierszykalubimy czytaniesłuchamy tekstuzabawy ruchowe