Uchwałą Sejmu i Senatu RP prymas Stefan Wyszyński został patronem 2021 roku. W ten sposób władza ustawodawcza Rzeczypospolitej Polskiej oddała hołd Prymasowi Tysiąclecia, wyrażając pamięć, szacunek i uznanie dla całego jego życia i dokonań.

16 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Braniewie odbył się konkurs szkolny pt. „Kardynał Stefan Wyszyński”. Celem konkursu było zainteresowanie młodego pokolenia Polaków osobą Prymasa Polski, kardynała Stefana Wyszyńskiego, Patrona Roku 2021. W 2021 r. przypada 40. rocznica śmierci, a także 120. urodzin duchownego.

W konkursie udział wzięli uczniowie klasy VIII, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwali rodzice wychowanków: pani Joanna Langowska i pani Kamila Wojtas, wychowawca Domu Dziecka we Fromborku. Konkurs składał się z testu, 12 pytań otwartych i zamkniętych. Wcześniej uczniowie obejrzeli film pt. „Prymas Stefan Wyszyński- Trzy Lata z Tysiąclecia”
i sporządzili wystawę poświęconą tej postaci. W wyniku rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy: I-sze miejsce zajęła Róża Ptak, II-gie Wioletta Polit a III-cie Ola Szpak.

Na zakończenie konkursu pani dyrektor Dorota Wiśniewska i pani Joanna Langowska wręczyły zwycięzcom nagrody książkowe, ufundowane przez bibliotekę szkolną pod kierownictwem pani Doroty Żachowskiej. Zwycięzcom gratulujemy.

Marzena Bazydło

KONKURS WYSZUNSKI 1KONKURS WYSZUNSKI 2KONKURS WYSZUNSKI 3KONKURS WYSZUNSKI 4KONKURS WYSZUNSKI 5KONKURS WYSZUNSKI 6KONKURS WYSZUNSKI 7KONKURS WYSZUNSKI 8KONKURS WYSZUNSKI 9KONKURS WYSZUNSKI 10