Informacja - podręczniki

Informujemy, że  wykaz  podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych obowiązujący w Ośrodku w roku szkolnym 2018/2019 znajduje się na pewien czas w zakładce "Ogłoszenia dyrektora".

Fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Fotoreportaż  z  zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Relacja z Misji Specjalnej

W ramach działań w programie „Śniadanie Daje Moc” przystąpiliśmy do konkursu  „ Czas pomysłów - jak przekonać Niedojadki”.  Wykonaliśmy Misje klasową oraz Misje specjalną  z uczniami klas I-III w celach  kontynuacji kosmicznej przygody z Tolą, Maksem i Wszystkojadem.

Tym razem Agenci otrzymali pilną depeszę z planety Niedojadków. Wraz z dziećmi skonstruowaliśmy Generator Śniadaniowy i zastanawialiśmy się  jak można przekonać Niedojadki do stosowania zasad zdrowego odżywiania.

W dniu 06.06.2017r. Mali  Agenci z klasy I-III  pod opieką  Pani Moniki Kowiako i  Pani Beaty Klein przyrządzili pyszna sałatkę z warzywami , łososiem i ziołami, którą parę dni wcześniej wykleili na planszy. Sałatka przyrządzona ze zdrowych produktów była całkowicie skomponowana   przez naszych uczniów. Najważniejszą częścią misji było omówienie walorów smakowych i zapachowych skomponowanej przez uczestników potrawy. Uczniowie prowadzili ożywioną dyskusję , który składnik sałatki zaważył najbardziej na jej smaku. Okazało się , ze uczniowie wskazywali te produkty, które sami wybierali bądź kroili. Tak więc własna praca  powoduje , że Mali Agenci  bardziej ją  doceniają i bronią  własnych przekonań.

Najważniejsza  w  całej misji   specjalnej  była  idea  świetnej zabawy połączonej z wiedzą na temat zdrowego odżywiania jak również niezwykle istotny element uspołecznienia naszych podopiecznych.

Dziękujemy Pani Beacie Hrycyna za pomoc w realizacji misji.

Monika Kowiako