Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Relacja z Misji Specjalnej

W ramach działań w programie „Śniadanie Daje Moc” przystąpiliśmy do konkursu  „ Czas pomysłów - jak przekonać Niedojadki”.  Wykonaliśmy Misje klasową oraz Misje specjalną  z uczniami klas I-III w celach  kontynuacji kosmicznej przygody z Tolą, Maksem i Wszystkojadem.

Tym razem Agenci otrzymali pilną depeszę z planety Niedojadków. Wraz z dziećmi skonstruowaliśmy Generator Śniadaniowy i zastanawialiśmy się  jak można przekonać Niedojadki do stosowania zasad zdrowego odżywiania.

W dniu 06.06.2017r. Mali  Agenci z klasy I-III  pod opieką  Pani Moniki Kowiako i  Pani Beaty Klein przyrządzili pyszna sałatkę z warzywami , łososiem i ziołami, którą parę dni wcześniej wykleili na planszy. Sałatka przyrządzona ze zdrowych produktów była całkowicie skomponowana   przez naszych uczniów. Najważniejszą częścią misji było omówienie walorów smakowych i zapachowych skomponowanej przez uczestników potrawy. Uczniowie prowadzili ożywioną dyskusję , który składnik sałatki zaważył najbardziej na jej smaku. Okazało się , ze uczniowie wskazywali te produkty, które sami wybierali bądź kroili. Tak więc własna praca  powoduje , że Mali Agenci  bardziej ją  doceniają i bronią  własnych przekonań.

Najważniejsza  w  całej misji   specjalnej  była  idea  świetnej zabawy połączonej z wiedzą na temat zdrowego odżywiania jak również niezwykle istotny element uspołecznienia naszych podopiecznych.

Dziękujemy Pani Beacie Hrycyna za pomoc w realizacji misji.

Monika Kowiako