Aktualności

Agata Bogdańska w finale Odysseus II

Nasza uczennica Agata Bogdańska razem z sześcioma uczniami z innych szkół w kraju została zakwalifikowana do finałowej rundy Ogólnoeuropejskiego konkursu Odysseus II w kategorii skywalkers seniors na etapie krajowym!

Więcej…

Udział Pawła w konkursie historycznym

W bieżącym roku szkolnym Paweł Woźniak, uczeń klasy III gimnazjum i pasjonat historii Polski, zadeklarował udział w konkursie przedmiotowym z historii organizowanym przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Więcej…

Pamiętamy o rocznicach… - podsumowanie

W dniu 9 czerwca odbyło się  uroczyste podsumowanie realizacji  Projektu Edukacyjnego  „Pamiętamy o rocznicach...” , który realizowany był od września 2016 roku do końca maja roku 2017.

Podsumowania dokonali uczniowie klas I i II gimnazjum w obecności zespołu kierowniczego ośrodka, nauczycieli zaangażowanych przy realizacji projektu oraz rodziców.

Dzięki projektowi uczniowie  przez wiele miesięcy rozwijali zainteresowania oraz wiedzę dotyczącą ważnych wydarzeń historycznych w dziejach szkoły, miasta, regionu i kraju. Pogłębili również wiedzę dotyczącą kultury materialnej regionu, religii i tradycji ludowych oraz lepiej poznali narodowych bohaterów. Od teraz odczuwają dumę z powodu bohaterskich postaw naszych przodków w walce o wolną i niepodległą ojczyznę,  śmiało okazują właściwą postawę patriotyczną i mają świadomość, że "historia dzieje sie teraz".

Podczas piątkowego spotkania, uczniowie dokonali podsumowania każdego miesiąca pracy  przedstawiając w formie prezentacji multimedialnej fotografie  z realizacji zadań projektowych.

Każdy z wychowanków otrzymał słodkości od dyrekcji placówki, wychowawczynie klasy I i II nagrodziły również każdego patriotycznymi upominkami. Spotkanie nie obyło się bez poczęstunku przygotowanego przez Rodziców, przy którym można było wymieniać swobodne uwagi dotyczące wykonanej pracy. Najlepszym podsumowaniem niech będę słowa ucznia klasy II gimnazjum, Pawła Woźniaka, który powiedział oceniając projekt "Ja nie nazwałbym tego Projektem, tylko moim najpiękniejszym rokiem szkolnym".

 

zobacz zdjęcia

Justyna Wróblewska-Trapiszczonek