Aktualności

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Więcej…

Wizyta w Przychodni Weterynaryjnej Braci Mniejszych

15 lutego 2018 r. klasy: II, IIIa, III b Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego ,,Pomagamy zwierzętom przetrwać zimne miesiące” wybrały  się do Przychodni Weterynaryjnej Braci Mniejszych.

Więcej…

Pamiętamy o rocznicach… - podsumowanie

W dniu 9 czerwca odbyło się  uroczyste podsumowanie realizacji  Projektu Edukacyjnego  „Pamiętamy o rocznicach...” , który realizowany był od września 2016 roku do końca maja roku 2017.

Podsumowania dokonali uczniowie klas I i II gimnazjum w obecności zespołu kierowniczego ośrodka, nauczycieli zaangażowanych przy realizacji projektu oraz rodziców.

Dzięki projektowi uczniowie  przez wiele miesięcy rozwijali zainteresowania oraz wiedzę dotyczącą ważnych wydarzeń historycznych w dziejach szkoły, miasta, regionu i kraju. Pogłębili również wiedzę dotyczącą kultury materialnej regionu, religii i tradycji ludowych oraz lepiej poznali narodowych bohaterów. Od teraz odczuwają dumę z powodu bohaterskich postaw naszych przodków w walce o wolną i niepodległą ojczyznę,  śmiało okazują właściwą postawę patriotyczną i mają świadomość, że "historia dzieje sie teraz".

Podczas piątkowego spotkania, uczniowie dokonali podsumowania każdego miesiąca pracy  przedstawiając w formie prezentacji multimedialnej fotografie  z realizacji zadań projektowych.

Każdy z wychowanków otrzymał słodkości od dyrekcji placówki, wychowawczynie klasy I i II nagrodziły również każdego patriotycznymi upominkami. Spotkanie nie obyło się bez poczęstunku przygotowanego przez Rodziców, przy którym można było wymieniać swobodne uwagi dotyczące wykonanej pracy. Najlepszym podsumowaniem niech będę słowa ucznia klasy II gimnazjum, Pawła Woźniaka, który powiedział oceniając projekt "Ja nie nazwałbym tego Projektem, tylko moim najpiękniejszym rokiem szkolnym".

 

zobacz zdjęcia

Justyna Wróblewska-Trapiszczonek