Aktualności

Informacja - podręczniki

Informujemy, że  wykaz  podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych obowiązujący w Ośrodku w roku szkolnym 2018/2019 znajduje się na pewien czas w zakładce "Ogłoszenia dyrektora".

Fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Fotoreportaż  z  zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

 

zobacz  zdjęcia

„MAMO, TATO- Baw się z nami - Leśne igraszki”

W dniu  26.05.2017 roku bawiliśmy się na corocznym Pikniku Integracyjnym

w ramach obchodów dni rodziny „MAMO, TATO- Baw się z nami - Leśne igraszki”.

 

Głównym celem spotkania było wzbogacenie form aktywnego spędzania czasu wolnego rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi oraz szeroko pojęta promocja Ośrodka Szkolno- Wychowawczego.  Jak co roku odpowiedzialne za organizację i przebieg imprezy były Halina Frączek i Justyna Wroblewska – Trapiszczonek.

W pikniku uczestniczyło około 167 osób. Były to dzieci niepełnosprawne intelektualnie, ich opiekunowie i rodzice SOSW, uczniowie z klas integracyjnych placówek Powiatu Braniewskiego, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Domu Środowiskowego  „Caritas” we Fromborku, Domu Dziecka „Słoneczne Wzgórze”, Katolickiego Ośrodka Wsparcia im. Bł. Reginy Protmann, laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego   wraz z opiekunami.

            Obchody rozpoczęły się od Szkoły dla Rodziców pt. „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży”, przeprowadzonej przez Aleksandrę Martyńską w formie kawiarenki dla Rodziców.  Celem pogadanki z opiekunami naszych uczniów było przybliżenie ogromnego wpływu czytania na rozwój dziecka niepełnosprawnego.

Następnie pani Dyrektor mgr Dorota Wiśniewska powitała przybyłych gości – uczniów i ich rodziny oraz przybyłych gości. Szczególnie wzruszającym elementem pikniku był wybór „Rodzica Roku”. W tym roku zaszczytny tytuł za bardzo dobrą współpracę, podejmowane inicjatyw i ogrom serca otrzymała Pani Joanna Langowska.

Podczas spotkania został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Moja ulubiona książka”.  W maju do Ośrodka wpłynęło 100 prac wychowanków placówek  z całego Powiatu Braniewskiego. Z przesłanych prac wykonano wystawę plenerową, która tego dnia ozdobiła teren naszego Ośrodka. Uczniowie mogli podziwiać wytwory artystyczne wykonane przez ich koleżanki i kolegów. Podczas pikniku wręczono nagrody, dyplomy oraz wyróżnienia w konkursie.

W dalszej części spotkania integracyjnego na wszystkich uczestników czekały ciekawe atrakcje. Przede wszystkim każdy mógł wziąć udział w licznych konkurencjach sprawnościowych związanych w tym roku z ekologią, przygotowanych przez nauczycieli naszego Ośrodka:

  1. Ptaki naszej okolicy  - H. Olender, J. Strzałkowska
  2. Barwy lasu- K. Wojtas, M. Bazydło
  3. Grzybobranie - A. Drozdowska,  M. Zaremba
  4. Leśny savoir vivre - H. Frączek, A. Solińska
  5. Tajemnice starej lipy A. Markowska,  J. Wróblewska- Trapiszczonek
  6. Leśne wędrówki R. Cybelius,  Cz. Kozłowski, A. Imiołczyk
  7.  Bobry, żubry i jelenie- A. Grelewicz, M. Krakowska- Turkiewicz
  8. Dzik jest dziki-  B. Klein,  K. Wnorowska-Pietrzak
  9. Program „Kleszcz mały czy duży, nic dobrego nie wróży”- Pielęgniarka B. Tutońska 
  10. Malowanie twarzy- M. Boryczka, J. Kamienicka.

 

Na uczestników, którzy podołali wszystkim wyzwaniom czekały atrakcyjne nagrody wręczane przez panią Dyrektor Ośrodka i organizatorów spotkania. Po wysiłku przyszedł czas na wspólny odpoczynek przy ognisku, a przy nim posiłek – kiełbaska z grilla i napój dla ochłody.

Na szczególne wyróżnienie zasługują trzej uczniowie naszej placówki: Piotr Kajtaniak, Krzysztof Lipka i Kamil Kwiatkowski, którzy z własnej inicjatywy pomagali organizatorom w przeprowadzeniu imprezy i pracach porządkowych po zakończonym pikniku.

Do zobaczenia za rok!!!

 

zobacz  zdjęcia                                                 

Halina Frączek, Justyna Wroblewska – Trapiszczonek.