Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody w Babiaku

W dniu 18 czerwca 2017r. w Babiaku odbyły się Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody, w których wystartowały nasze reprezentantki Kamila Konefał i Izabela Wejnert.

Na co dzień dziewczynki korzystają w ośrodku z zajęć hipoterapii, na których nauczyły się podstawowych zasad jeździeckich.

Dziewczynki brały udział w konkurencji „minimini LL”, przygotowanej dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Konkurencja na pokonaniu ośmiu przeszkód, jadąc kłusem na koniu. Trzeba było wykazać się bardzo dobrą orientacją przestrzenną , koncentracją uwagi i umiejętnością powodowania koniem oraz dobrą koordynacją  wzrokowo – ruchową.

W konkurencji nie było przegranych, ale każdy starał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Chodź chwilami strach „paraliżował” zawodników to nasze dziewczynki pokonały parkur bez trudu zdobywając puchary. Najbardziej cieszyła radość dziewczynek z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności jeździeckich i z tego, że mogły stanąć na równi z innymi zawodniczkami. Serdeczne gratulacje jeszcze raz dla Kamili i Izy za odwagę i umiejętności.

Katarzyna  Wnorowska-Pietrzak