Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantem

Dnia 20 września 2017r. uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w spotkaniu z policjantem KPP w Braniewie. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Więcej…

Sprzątanie Świata 2017

 W dniu 15.09.2017 r. wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie jak co roku uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie Świata” pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

Więcej…

Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody w Babiaku

W dniu 18 czerwca 2017r. w Babiaku odbyły się Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody, w których wystartowały nasze reprezentantki Kamila Konefał i Izabela Wejnert.

 

Na co dzień dziewczynki korzystają w ośrodku z zajęć hipoterapii, na których nauczyły się podstawowych zasad jeździeckich.

Dziewczynki brały udział w konkurencji „minimini LL”, przygotowanej dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Konkurencja na pokonaniu ośmiu przeszkód, jadąc kłusem na koniu. Trzeba było wykazać się bardzo dobrą orientacją przestrzenną , koncentracją uwagi i umiejętnością powodowania koniem oraz dobrą koordynacją  wzrokowo – ruchową.

W konkurencji nie było przegranych, ale każdy starał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Chodź chwilami strach „paraliżował” zawodników to nasze dziewczynki pokonały parkur bez trudu zdobywając puchary. Najbardziej cieszyła radość dziewczynek z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności jeździeckich i z tego, że mogły stanąć na równi z innymi zawodniczkami. Serdeczne gratulacje jeszcze raz dla Kamili i Izy za odwagę i umiejętności.

 

zobacz  zdjęcia

Katarzyna  Wnorowska-Pietrzak