Aktualności

Agata Bogdańska w finale Odysseus II

Nasza uczennica Agata Bogdańska razem z sześcioma uczniami z innych szkół w kraju została zakwalifikowana do finałowej rundy Ogólnoeuropejskiego konkursu Odysseus II w kategorii skywalkers seniors na etapie krajowym!

Więcej…

Udział Pawła w konkursie historycznym

W bieżącym roku szkolnym Paweł Woźniak, uczeń klasy III gimnazjum i pasjonat historii Polski, zadeklarował udział w konkursie przedmiotowym z historii organizowanym przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Więcej…

Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody w Babiaku

W dniu 18 czerwca 2017r. w Babiaku odbyły się Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody, w których wystartowały nasze reprezentantki Kamila Konefał i Izabela Wejnert.

 

Na co dzień dziewczynki korzystają w ośrodku z zajęć hipoterapii, na których nauczyły się podstawowych zasad jeździeckich.

Dziewczynki brały udział w konkurencji „minimini LL”, przygotowanej dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Konkurencja na pokonaniu ośmiu przeszkód, jadąc kłusem na koniu. Trzeba było wykazać się bardzo dobrą orientacją przestrzenną , koncentracją uwagi i umiejętnością powodowania koniem oraz dobrą koordynacją  wzrokowo – ruchową.

W konkurencji nie było przegranych, ale każdy starał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Chodź chwilami strach „paraliżował” zawodników to nasze dziewczynki pokonały parkur bez trudu zdobywając puchary. Najbardziej cieszyła radość dziewczynek z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności jeździeckich i z tego, że mogły stanąć na równi z innymi zawodniczkami. Serdeczne gratulacje jeszcze raz dla Kamili i Izy za odwagę i umiejętności.

 

zobacz  zdjęcia

Katarzyna  Wnorowska-Pietrzak