Informacja - podręczniki

Informujemy, że  wykaz  podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych obowiązujący w Ośrodku w roku szkolnym 2018/2019 znajduje się na pewien czas w zakładce "Ogłoszenia dyrektora".

Fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Fotoreportaż  z  zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody w Babiaku

W dniu 18 czerwca 2017r. w Babiaku odbyły się Regionalne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody, w których wystartowały nasze reprezentantki Kamila Konefał i Izabela Wejnert.

Na co dzień dziewczynki korzystają w ośrodku z zajęć hipoterapii, na których nauczyły się podstawowych zasad jeździeckich.

Dziewczynki brały udział w konkurencji „minimini LL”, przygotowanej dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Konkurencja na pokonaniu ośmiu przeszkód, jadąc kłusem na koniu. Trzeba było wykazać się bardzo dobrą orientacją przestrzenną , koncentracją uwagi i umiejętnością powodowania koniem oraz dobrą koordynacją  wzrokowo – ruchową.

W konkurencji nie było przegranych, ale każdy starał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Chodź chwilami strach „paraliżował” zawodników to nasze dziewczynki pokonały parkur bez trudu zdobywając puchary. Najbardziej cieszyła radość dziewczynek z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności jeździeckich i z tego, że mogły stanąć na równi z innymi zawodniczkami. Serdeczne gratulacje jeszcze raz dla Kamili i Izy za odwagę i umiejętności.

Katarzyna  Wnorowska-Pietrzak