Międzynarodowy projekt edukacyjny ,,Kreatywne prace plastyczne”

Uczniowie klas: VIII ZT i II PdP pod kierunkiem nauczycieli: Pani Doroty Żachowskiej i Moniki Kołodziejczak przystąpili do projektu edukacyjnego ,,Kreatywne prace plastyczne”, który będzie realizowany podczas zajęć kształtujących kreatywność.

Cele główne projektu:

• zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie całościowego rozwoju uczniów poprzez działania plastyczne,
  • popandemiczna arteterapia rozwojowa dla uczniów oraz profilaktyka zdrowia psychicznego,
  • inicjowanie i promowanie dziecięcej twórczości plastycznej we współpracy z nauczycielami i placówkami edukacyjnymi w Polsce i za granicą.

Projekt jest zgodny z podstawą programową oraz podstawowym kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na bieżący rok szkolny.
Pierwszą pracą wykonaną w ramach zadań projektowych są „Astry” malowane na podkładzie z kaszy.

Monika Kołodziejczak

astry 5astry 6astry Kewinaastry Maksaastry Marcinaastry PatrycjiBartek malujeIza i Bartek malująMaks maluje 1Patrycja i Marcin malują 1praca Izy i Bartka