Ośrodek z certyfikatem udziału w misji kosmicznej!

Miło nam poinformować, że nasza placówka otrzymała certyfikat za udział w misji kosmicznej „Lecę w Kosmos”. 17 kwietnia 2019 roku praca naszej uczennicy Agaty Bogdańskiej wraz z 1200 innymi pracami została wyniesiona w przestrzeń kosmiczną Ziemi na pokładzie polskiego satelity KRAKsat.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO  ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 19.06.2019 R (ŚRODA) O GODZ. 9.30.

Świetlica

Świetlica to miejsce sprzyjające prawidłowemu i wszechstronnemu rozwojowi osobowości dzieci.

Podczas zajęć świetlicowych wychowankowie maja możliwość zaspokajania potrzeb twórczych i rekreacyjnych. Działalność kreatywna pozwala kształtować i rozwijać zainteresowania, wykrywać uzdolnienia u dzieci oraz stwarzać warunki dla ich rozwoju, rozbudzać aktywność społeczną i postawy twórcze, a także umiejętności współżycia i współdziałania w zespole. Działalność kreatywną realizuje się podczas zajęć takich jak: rysowanie, malowanie, śpiew, teatrzyk.

Uczestnicząc w zajęciach świetlicowych o charakterze działalności rekreacyjnej, dziecko kształtuje w sobie nawyki czynnego wypoczynku, uczy się racjonalnie spędzać czas wolny.
Praca świetlicowa tworzy wzory spędzania czasu wolnego dzieci, pozwala wyrabiać gust, uczy obcowania z kulturą na co dzień.

Celem istnienia świetlicy jest stworzenie odpowiednich warunków do odpoczynku i regeneracji sił, rozrywki, wyzwalania pozytywnych emocji, rozwijania indywidualnych zdolności i zainteresowań wychowanków.