Tradycyjnie we wrześniu, już po raz 28 na terenie Polski, prowadzona jest akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2021", odbywająca się pod patronatem fundacji Nasza Ziemia.
W dniu 17.09.2021 r. również wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie wzięli udział w tej akcji, pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Cała akcja była koordynowana przez Urząd Miasta, który przekazał worki i rękawiczki do sprzątania. W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym koordynatorem była pani Marzena Bazydło.

Wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas. Lata 2020-2021 to również czas pandemii COVID – 19, który wpłynął na nasze codzienne życie. Ten czas nie pozostał obojętny także dla otaczającego nas środowiska. Miejsca, w których często szukaliśmy wytchnienia od lockdownowej rzeczywistości, były obciążone przez turystów, co dodatkowo wpłynęło na ilość śmieci w naturze.
Głównym celem akcji jak co roku było uprzątnięcie śmieci i dbałość o estetyczny wygląd naszego miasta a także zwrócenie uwagi i uzmysłowienie wszystkim jak ważnym zagadnieniem we współczesnym świecie jest ochrona środowiska naturalnego.

Marzena Bazydło

sprzatanie 1sprzatanie 2sprzatanie 3sprzatanie 4sprzatanie 5sprzatanie 6