Uczniowie klasy a III PDP rozpoczęli realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”, rozwijającego kompetencje emocjonalne i społeczne. W czasie kolejnych zajęć uczestnicy wyruszą w podróż przez Krainy Emocji, poznając Kreatywność, Wyobraźnię, Moc Słów, Empatię oraz Odwagę.

12. Żaneta Niewiadomska i Marcin Bartkowiak podczas wykonywania plakatu3. Uczniowie klasy III A PDP wykonyją plakat projektu4. Uczniowie klasy VIIVIIIA i IIIAPDP malują kropki5. Oskar Wonderzy Marcin Bartkowiak i Wojciech Kulej podczas pracy5. Wojciech Kulej i Marcin Bartkowiak podczas zajęć7. Uczniowie klasy VIIVIII A z wykonaną pracą8. Uczniowie klasy III A PDP ze swoją pracą9. Uczniowie klasy III A PDP podczas nauki języka migowego10. Uczniowie klasy III A PDP poznają alfabet migowyPodczas pierwszego spotkania w Krainie Kreatywności omówiliśmy cele projektu oraz namalowaliśmy jego logo. Kolejne zajęcia, w czasie których gościliśmy uczniów z klasy VII i VIII a, upłynęły nam na poznaniu niezwykłej historii Vashti, głównej bohaterki książki pt. „Kropka” autorstwa Peter'a H. Reynolds'a. Rozmowa na temat wiary we własne możliwości została zwieńczona wykonaniem pięknych kropek Niezwykle ważną częścią zajęć była rozmowa na temat polskiego języka migowego. Co to jest język migowy? Kto posługuje się tym językiem? Czy znacie kogoś, kto jest niesłyszący? Jak powinniśmy zachowywać się, gdy widzimy kogoś migającego na ulicy? Oto pytania, na które szukaliśmy odpowiedzi. Poznaliśmy także poszczególne litery alfabetu migowego oraz próbowaliśmy zamigać nazwy kilku warzyw.

Dorota Żachowska