Ponad 100 lat temu Polska odzyskała swą niepodległość ale też i pamięć o pierwszej konstytucji w Europie. Z tej okazji Biuro Edukacji Narodowej IPN zorganizowało międzynarodowy konkurs pt. „230 lat Konstytucji 3 Maja. Pamięć i tradycja w niepodległej Polsce”. Do udziału w konkursie Instytut Pamięci Narodowej zaprosił wszystkich nauczycieli w Polsce i za granicą uczących w szkołach polonijnych.

Zadaniem uczestników było przygotowanie oraz przeprowadzenie dowolnego, autorskiego projektu, mającego na celu upowszechnienie informacji dotyczących roli Konstytucji 3 Maja w historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem obchodów o jej pamięci w okresie II Rzeczpospolitej i po 1945 r.
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Braniewie przystąpił do konkursu i miło jest nam zakomunikować, że Nasza Szkoła została laureatem tegoż konkursu. Prace w formie relacji, dokumentacji fotograficznej i scenariusza z przeprowadzonych zajęć przygotowała i przeprowadziła koordynator projektu - nauczyciel historii pani Marzena Bazydło.

Marzena Bazydło