Coraz bardziej wydaje się, że czasy papierowych książek idą w zapomnienie. Młodzi ludzie niechętnie po nie sięgają, a wiodącą skarbnicą różnorakich tekstów stał się Internet. Okres pandemii zdecydowanie pogłębił problem zbyt długiego spędzania czasu przed ekranem monitora, co ma negatywny wpływ na rozwój.

Dlatego kolejny raz dołączyliśmy do międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Tegoroczna edycja poświęcona jest poznawaniu tajników różnych zawodów. Projekt obejmuje trzy moduły, w trakcie których będziemy wykonywać różne zadania i czytać wybrane książki. Pierwszy, pod tytułem „Podróże małe i duże”, będziemy realizować w oparciu o przygody Lampa – głównego bohatera książki „O psie, który jeździł koleją”.
Pierwsze zajęcia upłynęły nam na wspólnym czytaniu, wykonaniu chmurek i uzupełnieniu pierwszej strony lekturników.

Dorota Żachowska