Prymas Stefan Wyszyński uchwałą Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony Patronem 2021 roku. To rok, wktórym przypada 120 rocznica urodzin , 40 rocznica śmierci oraz beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Kardynał Stefan Wyszyński to niekwestionowany autorytet moralny, obrońca wolności i narodu polskiego, głosiciel uniwersalnych wartości chrześcijańskich, wielki mąż stanu, który jak sam mawiał „Kochał Ojczyznę więcej niż własne serce”. W celu upowszechniania wiedzy o osobie, życiu i działalności Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym został zorganizowany konkurs plastyczny "Kardynał Stefan Wyszyński - Człowiek niezwykłej wiary".

Jury w składzie Pani Dyrektor Dorota Wiśniewska i Pani Kierownik Beata Hrycyna wyłoniło najładniejsze prace.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria klas IV-VIII :

I miejsce – Oliwia Wikowska klasa VII
II miejsce – Kamil Kurowski klasa VII
III miejsce – Patrycja Szacht klasa VI

Kategoria klas I – III Szkoły Branżowej i Przysposabiającej do Pracy:

I miejsce – Maksymilian Didek klasa II PdP
II miejsce – Julita Ścibor klasa II SB
III miejsce Patrycja Frankowska klasa III SB

Postać Prymasa, jego działalność, wyznawane przez niego wartości, powinny być wzorem do naśladowania dla wszystkich Polaków, a przede wszystkim dla współczesnej młodzieży.

Laureatom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace.

Organizatorzy: Barbara Wolak, Agnieszka Markowska

kardynal 2021 1kardynal 2021 2kardynal 2021 3kardynal 2021 4kardynal 2021 5kardynal 2021 6kardynal 2021 7kardynal 2021 8kardynal 2021 9kardynal 2021 10kardynal 2021 11kardynal 2021 12kardynal 2021 13