19 października 2021 odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach programu realizowanego w Szkole Przysposabiającej do Pracy „ W naszej szkole jest fajnie”. Tym razem zajęcia dotyczyły prawidłowych relacji koleżeńskich w szkole oraz wpływu emocji na te relacje .

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą podstawowych emocji oraz wysłuchali pogadanki na ten temat. Poznali sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami. Podczas zajęć demonstrowali różne emocje oraz przedstawiali scenki, w których emocje wpływały na relacje koleżeńskie. Następnie wspólnie wykonali plakat oraz uzupełnili karty pracy. Wszyscy otrzymali kartki w formie komiksu zawierające dziesięć rad, jak radzić sobie ze złymi emocjami .
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym dzięki uprzejmości sponsorów. Kolejne zajęcia odbędą się w listopadzie.

Dorota Badowska, Anna Drozdowska

20211019 11161120211019 11170220211019 130739