Uczniowie szkoły podstawowej z klas I-III i IV-VIII wzięli udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych, dzięki którym dowiedziały się czym jest różnorodność biologiczna i jakie działania może podjąć człowiek, na rzecz bioróżnorodności. Dowiedziały się, że drzewa mają ogromne znaczenie zarówno w skali lokalnej jak i globalnej.

Są siedliskiem, domem dla wielu ptaków, owadów i innych zwierząt, roślin i grzybów, a także źródłem pożywienia. Wpływają na klimat poprzez zatrzymywanie wilgoci, oczyszczanie powietrza i regulację temperatury. Uczniowie za pomocą atlasów i kluczy rozpoznawali wybrane gatunki drzew, określali ich wygląd zewnętrzny i znaczenie. Przekonali się, że warto poznawać drzewa jak najlepiej i troszczyć się o nie. Swoją wiedzę wykorzystały tworząc ciekawą pracę zespołową w postaci dużego plakatu, przedstawiającego drzewo i jego mieszkańców. Plakat został umieszczony na korytarzu i stanowi pomoc dydaktyczną dla wszystkich uczniów. Zajęcia przeprowadziły panie: A. Orysiak, M. Sieniawska w ramach programu edukacyjno-przyrodniczego „W trosce o zdrową Planetę”.

Aleksandra Orysiak

drzewa wokolo 1drzewa wokolo 2drzewa wokolo 3drzewa wokolo 4drzewa wokolo 5drzewa wokolo 6drzewa wokolo 7drzewa wokolo 8drzewa wokolo 9drzewa wokolo 10drzewa wokolo 11