Uczniowie klasy I i II biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Fundacji Uniwersytet Dzieci „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”
Fundacja Uniwersytet Dzieci, działająca pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, prowadzi program Uniwersytet Dzieci w Klasie, przeznaczony dla uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych z całej Polski.

Podczas pierwszych zajęć realizowaliśmy scenariusz „Co można zobaczyć na portrecie?” - analizowaliśmy różne portrety, poznaliśmy różne ich rodzaje, zasady dawnego portretowania oraz różne style malarskie. Podczas rysowania autoportretu uczniowie ćwiczyli koncentrację oraz kreatywność. Nasi Detektywi zapoznali się z portretami Pabla Picassa, a następnie według jego stylu stworzyli własne portrety, które wprawiły wszystkich w doskonały nastrój. Każdy z uczestników otrzymał indeks, w którym będzie dokumentował i zaliczał kolejne etapy projektu.

Dorota Żachowska