23 listopada 2021 odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizacji międzyszkolnego programu „ Poznaj mnie, moje miasto i najbliższą okolicę”. Tym razem odwiedziły nas pani Izabela Rapita z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i pani Ewa Kicmaniuk z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W ciekawy i przystępny sposób opowiedziały naszym uczniom o funkcjonowaniu instytucji, które reprezentują. Wyjaśniły kto i po jaką pomoc może zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej, który wspiera osoby i rodziny w wysiłkach zmierzających do zaspokojenia niezbędnych potrzeb i umożliwia im życie w godnych warunkach. Pracownicy socjalni pomagają swoim podopiecznym w usamodzielnianiu się oraz ułatwiają im integrację ze środowiskiem. Nasi goście obdarowali uczniów słodyczami.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie kl. I – II zt. sp. oraz III pdp, a także koledzy i koleżanki z SOSW nr 1 w Elblągu, z którymi połączyliśmy się za pomocą aplikacji WhatsApp. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Nasza współpraca z paniami z MOPS i GOPS rozpoczęła się wiosną tego roku i na pewno prędko się nie skończy, ponieważ wszyscy jesteśmy z niej bardzo zadowoleni.

Dorota Badowska, Anna Drozdowska