„Piernikowy świat jest piękny i pełen cudownych aromatów.”

Dnia 24 listopada 2021 roku świętowaliśmy Dzień Piernika.
W związku z tym uczniowie naszej szkoły zabrali się ochoczo za pieczenie świątecznych ciastek. Samodzielnie przygotowali lukier, wałkowali ciasto, a następnie wykrawali różne kształty. Czekając na pachnące specjały, wysłuchały historii o toruńskich piernikach.

Po wyjęciu ciasteczek z piekarnika ozdabiały je kolorowymi posypkami. Jak na prawdziwych cukierników przystało, każdy z nas spróbował wyrobu, czy na pewno jest smaczny. Po szkole unosił się wspaniały zapach pierniczków, który wprawił nas w świąteczny nastrój.

Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Niestety nie doczekają do świąt...:)

Organizatorzy: S. Gniadek, A. Martyńska

piernik 1piernik 2piernik 3piernik 4piernik 5piernik 6piernik 7piernik 8piernik 9piernik 10piernik 11piernik 12piernik 13piernik 14piernik 15piernik 16