W listopadowe przedpołudnie uczniowie klasy III szkoły podstawowej wraz z wychowawcą odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną oddział dla dzieci w Braniewie, gdzie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych.

Uczestnicy spotkania z uwagą wysłuchali pacynkowej bajeczki oraz historii o ptaszkach opowiedzianej techniką kamishibai, włączyli się w aktywne czytanie tekstu Doroty Migdy o urodzinach misia. A na czym polegało? Otóż, naśladowali odgłosy pukania do drzwi, dmuchali w wyimaginowane balony i zdmuchiwali świeczkę na torcie, karmili misia łyżeczką, "rozcinali wstęgę" aby otworzyć prezent, wspólnie odśpiewali misiowi „100 lat”. Słuchali i odgadywali odgłosy lasu oraz rozpoznawali czym pachnie las.
Z wielkim przejęciem poddali się zabawie z chustą animacyjną, podrzucając pluszaki do góry i wykrzykując przy tym: „Wiwat misiu!”. Podczas wizyty nie zabrakło leśnych zagadek i zgadywanek oraz działania plastycznego, które dzieci podjęły z dużym zaangażowaniem.

Zajęcia wpisują się w realizację projektu edukacyjnego ,,W bajecznym świecie książek”.

Marzenna Boryczka