Uczniowie klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach innowacji pedagogicznej „Ekologiczni na co dzień” wzięli udział w akcji „Zielone płuca w naszej szkole - sadzimy rośliny doniczkowe”. Jednym z działań podjętych przez uczniów było przesadzanie i sadzenie nowych roślin doniczkowych.

Jak wiemy rośliny są nie tylko dekoracją, ale przede wszystkim produkują tlen oraz oczyszczają i nawilżają powietrze, którym oddychamy. Kwiaty, choć wyglądają niepozornie, mają bardzo duże znaczenie w naszym życiu. Kwiaty to doskonały odświeżacz powietrza. Dlatego uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy postanowili zadbać o powietrze w swoich klasach. Przygotowali i przynieśli do klas szczepki roślin ozdobnych. Niektórzy uczniowie przynieśli nowe kwiaty. Podczas przesadzania roślin każdy uczeń otrzymał zadanie i tak wspólnymi siłami udało nam się stworzyć zielone kąciki – zielone płuca w naszych klasach.
Nasi młodzi ogrodnicy spisali się na medal. Sprawili, że nasza szkoła się zazieleniła, przez co stała się miejscem bardziej przyjaznym do nauki i pracy. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w naszej akcji. Wspólnie zadbajmy o to, by nasza szkoła była piękniejsza i bardziej przytulna.

Agnieszka Markowska