W dniu 06.12.2021r. nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie:
II Ogólnopolskiego Konkursu Hotelarskiego DIY –Zaprojektuj w kategoriach „Mój wymarzony apartament” i „Bajkowy hol hotelowy.”

W konkursie brały udział placówki z całej Polski: Krakowa, Kielc, Chrzanowa, Świnoujścia, Braniewa. Liczymy, że w kolejnych latach będzie nas coraz więcej.
Komisja w składzie: Wicestarosta Pan- Krzysztof Kowalski, Przewodniczący Rady Powiatu- Pan Łukasz Korneluk, Przedstawiciel branży hotelarskiej przedstawiciel Hotelu Warmia Restauracja Jakubowa -Pani Karolina Uhryn, Przedstawiciele branży meblarskiej właściciel firmy Format 84 -Pan Michał Sydor i właściciel sklepu BRW w Braniewie-Pan Stanisław Sekuła pracowała nad wyłonieniem zwycięzców konkursu.
Po burzliwej dyskusji wyłoniono następujących laureatów w dwóch kategoriach:
W kategorii „Mój wymarzony apartament”:
I miejsce zajęła- Joanna Tyszko –kl III BS SOSW Braniewo
II miejsce- Martyna Zawłocka- kl IIId BS Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych Kielce
III miejsce- Beniamin Krawczyk kl IId BS SOSW Nr 1 Kraków
Wyróżnienie otrzymali:
Weronika Sulka kl III BS SOSW Chrzanów, Paweł Konopka kl IBS SOSW Nr 1 Kraków, Amelia Morawska –kl III BS SOSW Braniewo, Tomasz Szyba kl III BS Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych Kielce,
W kategorii Bajkowy hol hotelowy:
I miejsce zajęła- Paula Niczypor –kl II BS SOSW im. M. Konopnickiej -Świnoujście
II miejsce- Nikola Wnuk- kl III BS Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych Kielce
III miejsce- Patrycja Frankowska kl II BS SOSW Braniewo
Wyróżnienie otrzymała – Oliwia Potok I BS SOSW Chrzanów, Patrycja Lisińska- Kl II BS SOSW Chrzanów
Przedstawiciele komisji konkursowej byli pod wrażeniem wszystkich prac, jak oświadczyli przyszli pracownicy hotelowi wykonali świetnie swoje zadanie. Jesteśmy bardzo dumni z ich starań i osiągnięć
Nagrody, które ufundowało Szanowne Jury w składzie: Wicestarosta Pan Krzysztof Kowalski, Przewodniczący Rady Powiatu- Pan Łukasz Korneluk, Przedstawiciel branży hotelarskiej Hotelu Warmia Restauracja Jakubowa -Pani Karolina Uhryn, Przedstawiciele branży meblarskiej właściciel firmy Format 84 -Pan Michał Sydor, właściciel sklepu BRW w Braniewie-Pan Stanisław Sekuła, Pani Dyrektor Ośrodka –Dorota Wiśniewska oraz Stowarzyszenie Oligare działające przy naszej placówce oraz dyplomy i podziękowania- wyślemy pocztą. Nad całością przygotowań do konkursu czuwały panie Monika Kowiako i Aleksandra Orysiak. Czekamy na kolejne wyzwania.
Monika Kowiako