W poniedziałek 6 grudnia uczniowie klas II i III Szkoły Przysposabiającej do Pracy świętowali Mikołajki. Tematem tegorocznego spotkania było „ Bądźmy eko na święta”.

Jednym z pomy-słów na wspólne świętowanie było wykonanie eco-kalendarza adwentowego. Uczniowie w ramach innowacji pedagogicznej „Ekologiczni na co dzień” podczas spotkania podawali szereg pomy-słów, jak być eko na święta. Pomysły te wykorzystali i umieścili na karteczkach z zadaniami do wykonywanego kalendarza. Wspólne tworzenie kalendarza to bardzo fajna zabawa rozwijająca kreatywność i manualne umiejętności. Okazało się ,że ekologiczne święta wcale nie wymagają wiele wysiłku. Wystarczy ruszyć głową, by te wyjątkowe dni spędzić w zgodzie z naturą. Jaka była radość, gdy podczas spotkania zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj z paczkami i słodyczami.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Dorocie Wiśniewskiej, która obdarowała wszyst-kich uczestników spotkania pysznymi czekoladami.

Monika Kołodziejczak

1 uczniowie z kl. II i III pdp podczas mikołajek2 uczniowie z kl. II i III a podczas wykonywania kalendarza3 uczniowie z kl. II i III a PdP wykonują kalendarz4 uczniowie z kl. II i III a PdP przy wykonanym kalendarzu5 P. Dyrektor Dorota Wiśniewska wręcza upominki uczniom z kl. II i III a PdP