Malowanie na szkle to bardzo atrakcyjna forma zajęć plastycznych dla dzieci. Przekonali się o tym uczniowie klasy I-II dla których rysunek ,,na szkle” stał się bardzo ciekawą formą sztuki.

Jak przystało na Tropicieli Słów ,,Czytanie Ma Moc” dzieci wraz z bohaterami książki ,,Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur”, ,,Żywieckie zagadki” oprócz malowania na szkle mieli także okazję poznać znaczenie kilku nowych ,choć zapomnianych słów (rękodzieło, siwak, klepok itd).Dowiedziały się , że prace rękodzielnicze służyły nie tylko zabawie, ale rękodzieło to również wytwarzanie rzeczy potrzebnych w każdym gospodarstwie domowym.

Agnieszka Tomczyk

czytanie grudzien 1czytanie grudzien 2czytanie grudzien 3czytanie grudzien 4czytanie grudzien 5czytanie grudzien 6czytanie grudzien 7czytanie grudzien 8czytanie grudzien 9