Spotkanie z panią Agnieszką Szydłowską

Dnia 28 listopada 2017  nasi wolontariusze spotkali się z Panią Agnieszką Szydłowską.- wieloletnią wolontariuszką, która  z niezwykłą wrażliwością i troską o drugiego człowieka niesie pomoc potrzebującym.

Podczas swojej wieloletniej pracy  wraz ze swoimi wolontariuszami organizowała  zbiórki żywności , festyny, współpracowała z domami dziecka, szkołami, przedszkolami w naszym powiecie.

W trakcie spotkania Pani Agnieszka przybliżyła naszym uczniom- wolontariuszom idee pracy charytatywnej, pokazała jak wygląda wolontariat,  przywołała historie wielu podopiecznych , chorych,  potrzebujących wsparcia.

Swoim doświadczeniem przekazała wiele interesujących wskazówek, które na pewno wykorzystamy w naszej działalności.

W czasie spotkania   jednogłośnie wybrali również  nazwę swojego klubu.

Od dziś nosi nazwę  „ Dar Serca”.

Spotkanie umilił słodki poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy, a na pamiątkę naszego spotkania Pani Agnieszka otrzymała drobny upominek.

Serdecznie  dziękujemy za miłą i owocną wizytę i czekamy na kolejne spotkanie.

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu

Ewa Żyłaniec, .Barbara Wolak, Katarzyna Brewczak