Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

życzy

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Spotkanie z panią Agnieszką Szydłowską

Dnia 28 listopada 2017  nasi wolontariusze spotkali się z Panią Agnieszką Szydłowską.- wieloletnią wolontariuszką, która  z niezwykłą wrażliwością i troską o drugiego człowieka niesie pomoc potrzebującym.

Podczas swojej wieloletniej pracy  wraz ze swoimi wolontariuszami organizowała  zbiórki żywności , festyny, współpracowała z domami dziecka, szkołami, przedszkolami w naszym powiecie.

W trakcie spotkania Pani Agnieszka przybliżyła naszym uczniom- wolontariuszom idee pracy charytatywnej, pokazała jak wygląda wolontariat,  przywołała historie wielu podopiecznych , chorych,  potrzebujących wsparcia.

Swoim doświadczeniem przekazała wiele interesujących wskazówek, które na pewno wykorzystamy w naszej działalności.

W czasie spotkania   jednogłośnie wybrali również  nazwę swojego klubu.

Od dziś nosi nazwę  „ Dar Serca”.

Spotkanie umilił słodki poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy, a na pamiątkę naszego spotkania Pani Agnieszka otrzymała drobny upominek.

Serdecznie  dziękujemy za miłą i owocną wizytę i czekamy na kolejne spotkanie.

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu

Ewa Żyłaniec, .Barbara Wolak, Katarzyna Brewczak