Aktualności

Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

 

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Więcej…

Spotkanie z panią Agnieszką Szydłowską

Dnia 28 listopada 2017  nasi wolontariusze spotkali się z Panią Agnieszką Szydłowską.- wieloletnią wolontariuszką, która  z niezwykłą wrażliwością i troską o drugiego człowieka niesie pomoc potrzebującym.

 

Podczas swojej wieloletniej pracy  wraz ze swoimi wolontariuszami organizowała  zbiórki żywności , festyny, współpracowała z domami dziecka, szkołami, przedszkolami w naszym powiecie.

W trakcie spotkania Pani Agnieszka przybliżyła naszym uczniom- wolontariuszom idee pracy charytatywnej, pokazała jak wygląda wolontariat,  przywołała historie wielu podopiecznych , chorych,  potrzebujących wsparcia.

 Swoim doświadczeniem przekazała wiele interesujących wskazówek, które na pewno wykorzystamy w naszej działalności.

 W czasie spotkania   jednogłośnie wybrali również  nazwę swojego klubu.

 

Od dziś nosi nazwę  „ Dar Serca”.

 

Spotkanie umilił słodki poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy, a na pamiątkę naszego spotkania Pani Agnieszka otrzymała drobny upominek.

 

Serdecznie  dziękujemy za miłą i owocną wizytę i czekamy na kolejne spotkanie.

 

zobacz  zdjęcia           

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu

Ewa Żyłaniec, .Barbara Wolak, Katarzyna Brewczak