Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariatu w SOSW Braniewo

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony co roku 5 grudnia, jest świętem ustanowionym przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1985 roku.

Ten wyjątkowy dzień  po raz pierwszy w Naszej placówce   stał się okazją,  aby nasi wolontariusze  złożyli  uroczyste  ślubowanie. Zebrani w sali uczniowie zostali proszeni o podniesienie ręki , odczytano im tekst ślubowania:

Ślubujemy :

Systematycznie uczestniczyć w spotkaniach i pracach Szkolnego Koła Wolontariatu ;

Sumiennie wywiązywać się ze swoich obowiązków;

Zachowywać się kulturalnie w szkole i poza nią i być wzorem dla innych uczniów;

Respektować zasady Szkolnego Koła Wolontariatu

Angażować się  na rzecz potrzebujących pomocy;

Żyć w przyjaźni, życzliwości i szacunku dla innych

Ślubowanie zakończyło wspólne pozowanie do zdjęć. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie naszym wolontariuszom identyfikatorów po czym wszyscy uczestnicy podpisali plakat , który sami wykonali „ Dar serca” a tym samym przypieczętowali przynależność do Koła.

Po oficjalnych uroczystościach na uczestników  czekał słodki poczęstunek, rozmowy o  aktualnych  działaniach ( Dzień Piernika, Mikołajki , Warmińskie Spotkania Czterech Kultur) i planach na przyszłość. Uroczystość uświetnił  pokaz  filmu pt. „Wszystko co dajesz wraca” dotyczący pomaganiu potrzebującym.

Nasz Szkolny Klub Wolontariatu działający w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w dniu dzisiejszym zrzesza  22 wolontariuszy  są nimi :

Patryk Podgórski, Kamila Smolka, Ewelina Bobrowicz, Patryk Oleszczuk, Anita Niewiadomska, Katarzyna Lipka ,Szymon Trusewicz, Mateusz Cylupa, Mateusz Kułdosz, Adrian Niewiadomski, Daniel Lisowski, Żaneta Niewiadomska, Jan Urbaniak, Joanna Tyszko, Sebastian Janicki, Joanna Cieplucha, Tomasz Właszyn, Żaklina Babul, Natalia Kasperowicz, Kornel Kozłowski, Nikola Ujazdowska , Krystian Druskis.

Serdecznie dziękujemy   każdemu z Was i życzymy Wam spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do  pracy.

Ewa Żyłąniec, Barbara Wolak, Katarzyna Brewczak