Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Nasi piłkarze mistrzami województwa!

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Braniewie był organizatorem Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w halowej piłce nożnej chłopców.

W turnieju wzięły udział cztery zespoły. Oprócz gospodarza-Braniewa, Bartoszyce, Szczytno oraz Ostróda. Mistrzostwa odbyły się gościnnie na hali w LO przy ulicy Sikorskiego. Rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu turnieju Bartoszyce, po zaciętym spotkaniu, zremisowały z Ostródą 2:2.

Nasi chłopcy w pierwszym meczu, po bardzo dobrej grze, pokonali drużynę ze Szczytna 7:0 po 4 bramkach Marcina Gila, 2 Patryka Lisowskiego oraz 1 Grzegorza Kondratowicza.

W drugim swoim spotkaniu drużyna z Braniewa zmierzyła się z Bartoszycami. Po meczu stojącym na wysokim poziomie nasi zawodnicy wygrali 5:1, a bohaterem tego spotkania był Patryk Lisowski, zdobywca 4 bramek.

W ostatnim swoim spotkaniu Braniewianie zmierzyli się z drużyną z Ostródy. To bardzo ważny mecz, gdyż zwycięzca zdobywał tytuł mistrza województwa.

Nasi zawodnicy przystąpili do tego meczu bardzo skoncentrowani, już w 3 sekundzie bramkę na 1:0 zdobył Patryk Lisowski, a całe spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Braniewa 8:0.

Drużyna z Braniewa z kompletem zwycięstw i stosunkiem bramek 20:1 pewnie zdobyła tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Tabela:

1. Braniewo 9 pkt.,br.20:1
  2. Bartoszyce 4 pkt., br.12:7
  3. Ostróda 4 pkt., br. 5:11
  4. Szczytno 0 pkt., br. 1:19

Skład Braniewa:

Chaliński Arkadiusz

Lisowski Daniel – 1 bramka

Lisowski Patryk – 10 bramek

Gil Marcin – 8 bramek

Kondratowicz Grzegorz - 1 bramka

Kajtaniak Piotr
Podgórski Patryk

Opiekun: Stanisław Łukaszewicz, Agnieszka Grelewicz

Najlepszy strzelec: Patryk Lisowski 10 bramek

Najlepszy zawodnik: Ciechowicz Adrian-Ostróda

Najlepszy bramkarz: Sobiecki Kamil-Bartoszyce

Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Powiatu Braniewskiego, który ufundował puchary oraz nagrody indywidualne dla wyróżnionych zawodników, natomiast poczęstunek zorganizowało Stowarzyszenie Oligare.

Stanisław Łukaszewicz