Aktualności

Pomagamy zwierzętom c.d

16 października 2018 r. uczniowie z  klas I- III SP a, I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

 

Więcej…

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie po kierunkiem nauczycieli: Alicji Solińskiej, Moniki Kołdziejczak, Katarzyny Wnorowskiej-Pietrzak, Katarzyny Brewczak, Aleksandry Orysiak  przygotowali przedstawienie  pt. „Czerwony Kapturek”.

Więcej…

Nasi piłkarze mistrzami województwa!

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Braniewie był organizatorem Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w halowej piłce nożnej chłopców.

 

 

W turnieju wzięły udział cztery zespoły. Oprócz gospodarza-Braniewa, Bartoszyce, Szczytno oraz Ostróda. Mistrzostwa odbyły się gościnnie na hali w LO przy ulicy Sikorskiego. Rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu turnieju Bartoszyce, po zaciętym spotkaniu, zremisowały z Ostródą 2:2.

 

Nasi chłopcy w pierwszym meczu, po bardzo dobrej grze, pokonali drużynę ze Szczytna 7:0 po 4 bramkach Marcina Gila, 2 Patryka Lisowskiego oraz 1 Grzegorza Kondratowicza.

W drugim swoim spotkaniu drużyna z Braniewa zmierzyła się z Bartoszycami. Po meczu stojącym na wysokim poziomie nasi zawodnicy wygrali 5:1, a bohaterem tego spotkania był Patryk Lisowski, zdobywca 4 bramek.

 

W ostatnim swoim spotkaniu Braniewianie zmierzyli się z drużyną z Ostródy. To bardzo ważny mecz, gdyż zwycięzca zdobywał tytuł mistrza województwa.

Nasi zawodnicy przystąpili do tego meczu bardzo skoncentrowani, już w 3 sekundzie bramkę na 1:0 zdobył Patryk Lisowski, a całe spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Braniewa 8:0.

 

Drużyna z Braniewa z kompletem zwycięstw i stosunkiem bramek 20:1 pewnie zdobyła tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 Tabela:

  1. Braniewo 9 pkt.,br.20:1
  2. Bartoszyce 4 pkt., br.12:7
  3. Ostróda 4 pkt., br. 5:11
  4. Szczytno 0 pkt., br. 1:19

 

Skład Braniewa:

Chaliński Arkadiusz

Lisowski Daniel – 1 bramka

Lisowski Patryk – 10 bramek

Gil Marcin – 8 bramek

Kondratowicz Grzegorz - 1 bramka

Kajtaniak Piotr
Podgórski Patryk

 

Opiekun: Stanisław Łukaszewicz, Agnieszka Grelewicz

 

Najlepszy strzelec: Patryk Lisowski 10 bramek

Najlepszy zawodnik: Ciechowicz Adrian-Ostróda

Najlepszy bramkarz: Sobiecki Kamil-Bartoszyce

 

Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Powiatu Braniewskiego, który ufundował puchary oraz nagrody indywidualne dla wyróżnionych zawodników, natomiast poczęstunek zorganizowało Stowarzyszenie Oligare.

 

Stanisław Łukaszewicz