Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

życzy

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Konkurs „Świadectwa przeszłości – Jak historia Polski wpłynęła na losy mojej rodziny”

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się gala finałowa Konkursu Świadectwa przeszłości - jak historia Polski wpłynęła na losy mojej rodziny, którego organizatorem był Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Na konkurs nadesłano 130 prac. Kapituła, w skład której weszli przedstawiciele Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Ośrodka Badań Naukowych w Olsztynie oraz Instytutu Pamięci Narodowej Delegatury w Olsztynie, przyznała nagrody w 2 kategoriach (szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły ponadpodstawowe). Przy ocenie prac  kierowano się m.in. następującymi kryteriami: trafność doboru tematu pracy, wartość merytoryczna i edukacyjna, poprawność warsztatowa, wykorzystanie oryginalnych źródeł rękopiśmienniczych i ikonograficznych pochodzących z archiwów publicznych i prywatnych oraz samodzielność autora oraz estetyka pracy.

Z naszego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie udział w konkursie wziął uczeń klasy III gimnazjum Paweł Woźniak - opiekun pani Marzena Bazydło, którzy zostali zaproszeni na uroczystą galę. Paweł napisał pracę o losach swojej rodziny jeszcze sprzed I wojny światowej do dnia dzisiejszego (ostatnie sto lat). Praca została opatrzona zdjęciami oryginalnych dokumentów i starych fotografii będących w posiadaniu rodzinnym Pawła.

Podczas gali  Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki oraz Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski wręczyli uczniom okolicznościowe dyplomy. Na uroczystość przybyli  również nauczyciele oraz rodzice. Kurator pogratulował uczniom udziału w konkursie. Podziękował również rodzicom i nauczycielom za przekazywanie tradycji oraz  rozbudzanie w młodym pokoleniu zainteresowania historią.

Marzena Bazydło