Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Konkurs „Świadectwa przeszłości – Jak historia Polski wpłynęła na losy mojej rodziny”

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się gala finałowa Konkursu Świadectwa przeszłości - jak historia Polski wpłynęła na losy mojej rodziny, którego organizatorem był Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Na konkurs nadesłano 130 prac. Kapituła, w skład której weszli przedstawiciele Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Ośrodka Badań Naukowych w Olsztynie oraz Instytutu Pamięci Narodowej Delegatury w Olsztynie, przyznała nagrody w 2 kategoriach (szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły ponadpodstawowe). Przy ocenie prac  kierowano się m.in. następującymi kryteriami: trafność doboru tematu pracy, wartość merytoryczna i edukacyjna, poprawność warsztatowa, wykorzystanie oryginalnych źródeł rękopiśmienniczych i ikonograficznych pochodzących z archiwów publicznych i prywatnych oraz samodzielność autora oraz estetyka pracy.

Z naszego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie udział w konkursie wziął uczeń klasy III gimnazjum Paweł Woźniak - opiekun pani Marzena Bazydło, którzy zostali zaproszeni na uroczystą galę. Paweł napisał pracę o losach swojej rodziny jeszcze sprzed I wojny światowej do dnia dzisiejszego (ostatnie sto lat). Praca została opatrzona zdjęciami oryginalnych dokumentów i starych fotografii będących w posiadaniu rodzinnym Pawła.

Podczas gali  Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki oraz Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski wręczyli uczniom okolicznościowe dyplomy. Na uroczystość przybyli  również nauczyciele oraz rodzice. Kurator pogratulował uczniom udziału w konkursie. Podziękował również rodzicom i nauczycielom za przekazywanie tradycji oraz  rozbudzanie w młodym pokoleniu zainteresowania historią.

Marzena Bazydło