Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

życzy

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Informacje dla rodziców

1)    W dniu 16.01.2018 r. (wtorek) od godz. 14:30 w pokoju nauczycielskim w budynku ul. Moniuszki odbędą się posiedzenia zespołów do spraw IPE-T. Podczas posiedzeń zostanie przeprowadzona ewaluacja indywidualnych programów edukacyjno – terapeutycznych uczniów za I półrocze 2017/2018.

2)    W dniu 18.01.2018 r. (piątek) o godz. 08:00 w sali gimnastycznej w budynku ul. Moniuszki odbędzie się apel z okazji Święta Szkoły. Podczas apelu zostanie dokonane podsumowanie I półrocza nauki w Ośrodku.

3)    Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego w dniach od 22 stycznia do 4 lutego uczniowie mają ferie zimowe.

4)    Proszę zwrócić uwagę na bezpieczne i prawidłowe zachowanie dzieci podczas zabaw zimowych, przemieszczania się przez ulice miast i w pobliżu zbiorników wodnych. W Braniewie szczególnym miejscem, na które należy zwrócić uwagę są okolice rzeki Pasłęki oraz ulice Gdańska i Kościuszki o zwiększonym natężeniu ruchu drogowego.

5)    W dniu 05.02.2018 r. (poniedziałek) bezpośrednio po feriach zimowych odbędą się zebrania z rodzicami według następującego porządku:

a) O godz. 13:30 spotkania wychowawców klas z rodzicami na temat:

– Osiągnięcia uczniów za I półrocze nauki – oceny, frekwencja, uwagi, zachowanie, udział wychowanków w konkursach i zawodach” (przeprowadzą wychowawcy klas)

b) O godz. 14:00 zebranie Rady Rodziców z dyrekcją Ośrodka:

– Podsumowanie I półrocza nauki (D. Wiśniewska, J. Dobrowolski)

– Szkoła dla rodziców na temat: „Promocja zdrowego stylu życia”

(K. Pietrzak, B. Tuptońska)

Wicedyrektor Ośrodka

Jarosław Dobrowolski