Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Auschwitz-Birkenau - 27 stycznia 1945r.

W dniu 27 stycznia 2018 r. przypada 73 rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Upamiętniliśmy to wydarzenie poetyckim montażem przy blasku menory.

Pod kierunkiem nauczycieli pani Marzeny Bazydło i pani Kamili Wojtas, uczeń III klasy gimnazjum Paweł Woźniak – pasjonat historii XX wieku, przeprowadził na ten temat lekcję otwartą przeznaczoną dla uczniów kl. VI i VII szkoły podstawowej. Na zakończenie lekcji został pokazany krótki film dokumentalny o obozie zagłady w Auschwitz-Birkenau. W skupieniu i zadumie lekcji wysłuchali uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Ponadto uczniowie zwiedzili wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie pt. „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony. Raport z Auschwitz”. Na wystawę składają się zwycięskie plakaty międzynarodowego konkursu pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy zorganizowanego przez krakowską Fundację GDZIE. Wystawa została wypożyczona z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

zobacz  zdęcia

Marzena  Bazydło