Informacja - podręczniki

Informujemy, że  wykaz  podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych obowiązujący w Ośrodku w roku szkolnym 2018/2019 znajduje się na pewien czas w zakładce "Ogłoszenia dyrektora".

Fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Fotoreportaż  z  zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Auschwitz-Birkenau - 27 stycznia 1945r.

W dniu 27 stycznia 2018 r. przypada 73 rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Upamiętniliśmy to wydarzenie poetyckim montażem przy blasku menory.

Pod kierunkiem nauczycieli pani Marzeny Bazydło i pani Kamili Wojtas, uczeń III klasy gimnazjum Paweł Woźniak – pasjonat historii XX wieku, przeprowadził na ten temat lekcję otwartą przeznaczoną dla uczniów kl. VI i VII szkoły podstawowej. Na zakończenie lekcji został pokazany krótki film dokumentalny o obozie zagłady w Auschwitz-Birkenau. W skupieniu i zadumie lekcji wysłuchali uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Ponadto uczniowie zwiedzili wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie pt. „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony. Raport z Auschwitz”. Na wystawę składają się zwycięskie plakaty międzynarodowego konkursu pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy zorganizowanego przez krakowską Fundację GDZIE. Wystawa została wypożyczona z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

zobacz  zdęcia

Marzena  Bazydło