Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

życzy

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Auschwitz-Birkenau - 27 stycznia 1945r.

W dniu 27 stycznia 2018 r. przypada 73 rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Upamiętniliśmy to wydarzenie poetyckim montażem przy blasku menory.

Pod kierunkiem nauczycieli pani Marzeny Bazydło i pani Kamili Wojtas, uczeń III klasy gimnazjum Paweł Woźniak – pasjonat historii XX wieku, przeprowadził na ten temat lekcję otwartą przeznaczoną dla uczniów kl. VI i VII szkoły podstawowej. Na zakończenie lekcji został pokazany krótki film dokumentalny o obozie zagłady w Auschwitz-Birkenau. W skupieniu i zadumie lekcji wysłuchali uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Ponadto uczniowie zwiedzili wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie pt. „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony. Raport z Auschwitz”. Na wystawę składają się zwycięskie plakaty międzynarodowego konkursu pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy zorganizowanego przez krakowską Fundację GDZIE. Wystawa została wypożyczona z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

zobacz  zdęcia

Marzena  Bazydło