Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Informacja z przebiegu realizacji programu ,,Zdrowy styl życia”

Uczniowie klasy III b gimnazjum  ZT i I PDP od 01.09.2017r. realizują program prozdrowotny ,,Zdrowy styl życia”.

Głównym  celem programu jest propagowanie wśród uczniów aktywnego ruchowo i zdrowego stylu życia.  W ramach programu podjęto następujące działania:

• Spotkanie z policjantem ,, Bezpieczna droga do szkoły”
  • Spotkania z pielęgniarką:

,,Konieczność dbania o higienę osobistą”

,,Zapobieganie chorobom”

,,Zdrowy styl życia”

• Spotkanie z psychologiem: ,,Jak dbać o zdrowie i kondycję psychiczną”

Ogłoszono także konkurs ,,Zbieramy kilometry”. Uczniowie uczestniczyli w spacerach. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na koniec roku szkolnego. Zwyciężą uczniowie, którzy wykazali się  aktywnością i nazbierali największą ilość kilometrów.

Realizacja programu będzie kontynuowana w II semestrze. Uczniowie bardzo chętnie podejmują działania związane z realizacją celów zawartych w programie.

Dorota Badowska, Anna Drozdowska