Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach terenowych pt.”Zapraszamy ptaki do naszego ogrodu”, przeprowadzonych przez Panie: M. Sieniawską, M. Boryczka, A. Orysiak w ramach programu „Ratujmy naszą planetę”.

Podczas warsztatów dowiedzieli się kiedy i czym należy karmić ptaki, jak prawidłowo zbudować i zainstalować karmnik oraz jakie gatunki można zaobserwować w naszym szkolnym ogrodzie. Dzieci utrwaliły swoją wiedzę poprzez zdjęcia, karty pracy, kolorowanki, bezpośrednie obserwacje przyrodnicze oraz rozwieszanie pokarmu dla ptaków w ogrodzie. Uczniowie dowiedzieli się również, że kiedy rozpoczniemy dokarmiać ptaki, to nie możemy przerwać aż do wiosny! To ważna zasada, gdyż ptaki szybko przyzwyczajają się do miejsca, w którym zawsze jest pokarm. Jeżeli o nich zapomnimy, to same sobie nie poradzą.

Dziękujemy Panu Antkowi Czyżowi z Nadleśnictwa Zaporowo za dostarczenie nam smakołyków dla skrzydlatych przyjaciół!

Marzena Sieniawska