Mikołajkowe prezenty dla zwierząt

6 grudnia 2018 r. uczniowie z  klas I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują!- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do ogrodu zoologicznego, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbieraniu karmy.

Monika Kołodziejczak

Mistrzostwa Ośrodka w warcabach klasycznych - 2018

W listopadzie w Ośrodku odbywał się coroczny turniej o mistrzostwo w warcabach klasycznych.

Wizyta w Przychodni Weterynaryjnej Braci Mniejszych

15 lutego 2018 r. klasy: II, IIIa, III b Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego ,,Pomagamy zwierzętom przetrwać zimne miesiące” wybrały  się do Przychodni Weterynaryjnej Braci Mniejszych.

Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z panią weterynarz Agatą Ławniczak. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania  zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.  Pani weterynarz opowiadała o ciekawostkach i codziennej pracy weterynarza. Uczniowie dowiedzieli się o konieczności szczepień zwierząt.

Uczniowie  podziękowali pani weterynarz kwiatami i pracą plastyczną.  Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, pozwoliło uczniom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu.

Monika Kołodziejczak