W styczniowe południe uczniowie klasy III szkoły podstawowej z wychowawcą odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną oddział dla dzieci w Braniewie. Dzieci uczestniczyły tam w kolejnych warsztatach przygotowanych i prowadzonych przez panią Małgorzatę Mackiewicz. Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż a zatem czas pomyśleć o miłych upominkach.

Wstępem do działań plastycznych i inspiracją była książka Małgorzaty Swędrowskiej pt.,, Moja babcia, mój dziadek". Wspólne czytanie, rozmowa oraz zadania przy stoliku przybliżyły dzieciom rolę babci i dziadka w życiu małego człowieka. Przerywnikiem zajęć czytelniczych były lubiane przez dzieci zabawy ruchowe. Następnie uczestnicy wykonali pracę plastyczną- serca na patyku. Własnoręcznie wykonana praca zapewne wniesie radość i wywoła uśmiech na twarzach dziadków.
Zajęcia wpisują się w realizację projektu edukacyjnego ,, W bajecznym świecie książek’’.

Marzenna Boryczka

Aktywnie czytamydobieramy podpisykleimy sercaNasze lekturyNasze sercaPodobieństwa i różnicePrzy pracyZabawy ruchowe