Informacja - podręczniki

Informujemy, że  wykaz  podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych obowiązujący w Ośrodku w roku szkolnym 2018/2019 znajduje się na pewien czas w zakładce "Ogłoszenia dyrektora".

Fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Fotoreportaż  z  zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Projekt „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu” ma na celu upowszechnianie wśród młodzieży idei parlamentaryzmu jako formy świadomego i odpowiedzialnego wpływania obywateli na życie publiczne i społeczne oraz przybliżanie ważnych kart z historii Polski wraz z ich bohaterami.

Konferencja z udziałem młodzieży szkół województwa warmińsko-mazurskiego została zrealizowana przez Fundację Commodus i Fundację Łączka w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego. Wysłuchaliśmy wykładów poświęconych m.in. przyłączeniu Litwy Środkowej do Polski, Konstytucji II RP, Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie. Podczas konferencji swoje wykłady zaprezentowali również Tadeusz Płużański prezes Fundacji „Łączka” oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki. Pierwszy z nich wygłosił wykład na temat Żołnierzy Niezłomnych. Natomiast kurator oświaty przybliżył młodzieży postać Augusta Emila Fieldorfa w kontekście wpływu ludzi i miejsc na życie tego bohatera.

W trakcie konferencji obejrzeliśmy wystawę poświęconą postaci gen. Ryszarda Kuklińskiego. Ekspozycja prezentowana była w holu urzędu wojewódzkiego. Filip Frąckowiak – dyrektor Izby Pamięci Generała Ryszarda Kuklińskiego wskazał na bohaterstwo generała oraz zachęcił zebranych do zapoznania się z wystawą pt. „Generał Ryszard Kukliński – Polska Misja”.

W ramach projektu na zakończenie konferencji otrzymaliśmy wiele materiałów i opracowań dydaktycznych poświęconych omawianej tematyce, za które bardzo dziękujemy.

Marzena Bazydło