Aktualności

79. rocznica agresji ZSRR na Polskę

W naszym Ośrodku harcerze z 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Promyk”: Patrycja Frankowska, Daniel Lisowski, Magdalena Ptak oraz Kornel Kozłowski, podczas lekcji historii odczytali krótką informację o tym tragicznym wydarzeniu zapisanym na kartach historii naszej ojczyzny.

 

Więcej…

Informacja dla rodziców - spotkania

DRODZY  RODZICE !

 

Zapraszamy Państwa na spotkania nauczycieli i terapeutów dotyczące rozwoju, funkcjonowania i postępów edukacyjnych Waszych dzieci.

 

W spotkaniach uczestniczą nauczyciele uczący, terapeuci, pedagog, psycholog, wychowawcy grup oraz świetlicy.

 

W dniach 17.09 – 20.09.2018 roku odbędą się spotkania zespołów ds. wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia.

 

W dniach 24.09 – 27.09.2018 roku odbędą się spotkania zespołów ds. indywidualnych programów edukacyjno – terapeutycznych.

 

Więcej…

Hipoterapia na niepogodę

Wielu z naszych podopiecznych kocha konie i uwielbia na nich jeździ

Gdy nie sprzyjają warunki atmosferyczne zajęcia hipoterapii również spełniają swoje cele rewalidacyjne, a to poprzez rozwijanie myślenia przyczynowo – skutkowego, usprawnianie motoryki małej, wzbogacanie zasobu słownictwa czy  wiedzy o otaczającym świecie.

 

Przykładem takiego wieloaspektowego oddziaływania rewalidacyjnego są między innymi działania twórcze dzieci.

Przed uczniami stanęło zadanie stworzenia książeczki zawierającej informacje jakie posiadają na temat koni i środowiska ich życia.  Nie sposób przedstawić wszystkich książeczek w całej okazałości, prezentujemy fragmenty prac dzieci, które są pełne ciekawostek oraz obrazków ilustrujących specyfikę tych zwierząt.

 

Książeczki w zabawny sposób przekazują wiedzę o koniach i odpowiadają na wszystkie pytania, które mogą sobie zadać mali i duzi miłośnicy tych zwierząt.

 

zobacz  zdjęcia

Katarzyna Wnorowska-Pietrzak