Aktualności

Wycieczka do Stegny 2018

Dnia 13  czerwca 2018 uczniowie klasyi III b  Gim. zt.i I pdp  uczestniczyli w wycieczce do Stegny. Od razu po przyjeździe udali się na pyszne lody, a następnie spacerkiem nad morze. 

 

Więcej…

Powiatowa konferencja: „Kształcenie zawodowe osób niepełnosprawnych intelektualnie”

W dniu 25.05.2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Braniewie została zorganizowana konferencja powiatowa „Kształcenie zawodowe osób niepełnosprawnych intelektualnie”.

 

Więcej…

Hipoterapia na niepogodę

Wielu z naszych podopiecznych kocha konie i uwielbia na nich jeździ

Gdy nie sprzyjają warunki atmosferyczne zajęcia hipoterapii również spełniają swoje cele rewalidacyjne, a to poprzez rozwijanie myślenia przyczynowo – skutkowego, usprawnianie motoryki małej, wzbogacanie zasobu słownictwa czy  wiedzy o otaczającym świecie.

 

Przykładem takiego wieloaspektowego oddziaływania rewalidacyjnego są między innymi działania twórcze dzieci.

Przed uczniami stanęło zadanie stworzenia książeczki zawierającej informacje jakie posiadają na temat koni i środowiska ich życia.  Nie sposób przedstawić wszystkich książeczek w całej okazałości, prezentujemy fragmenty prac dzieci, które są pełne ciekawostek oraz obrazków ilustrujących specyfikę tych zwierząt.

 

Książeczki w zabawny sposób przekazują wiedzę o koniach i odpowiadają na wszystkie pytania, które mogą sobie zadać mali i duzi miłośnicy tych zwierząt.

 

zobacz  zdjęcia

Katarzyna Wnorowska-Pietrzak