Mikołajkowe prezenty dla zwierząt

6 grudnia 2018 r. uczniowie z  klas I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują!- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do ogrodu zoologicznego, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbieraniu karmy.

Monika Kołodziejczak

Mistrzostwa Ośrodka w warcabach klasycznych - 2018

W listopadzie w Ośrodku odbywał się coroczny turniej o mistrzostwo w warcabach klasycznych.

Hipoterapia na niepogodę

Wielu z naszych podopiecznych kocha konie i uwielbia na nich jeździ

Gdy nie sprzyjają warunki atmosferyczne zajęcia hipoterapii również spełniają swoje cele rewalidacyjne, a to poprzez rozwijanie myślenia przyczynowo – skutkowego, usprawnianie motoryki małej, wzbogacanie zasobu słownictwa czy  wiedzy o otaczającym świecie.

Przykładem takiego wieloaspektowego oddziaływania rewalidacyjnego są między innymi działania twórcze dzieci.

Przed uczniami stanęło zadanie stworzenia książeczki zawierającej informacje jakie posiadają na temat koni i środowiska ich życia.  Nie sposób przedstawić wszystkich książeczek w całej okazałości, prezentujemy fragmenty prac dzieci, które są pełne ciekawostek oraz obrazków ilustrujących specyfikę tych zwierząt.

Książeczki w zabawny sposób przekazują wiedzę o koniach i odpowiadają na wszystkie pytania, które mogą sobie zadać mali i duzi miłośnicy tych zwierząt.

Katarzyna Wnorowska-Pietrzak