Mikołajkowe prezenty dla zwierząt

6 grudnia 2018 r. uczniowie z  klas I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują!- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do ogrodu zoologicznego, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbieraniu karmy.

Monika Kołodziejczak

Mistrzostwa Ośrodka w warcabach klasycznych - 2018

W listopadzie w Ośrodku odbywał się coroczny turniej o mistrzostwo w warcabach klasycznych.

545 urodziny Mikołaja Kopernika w Bibliotece Miejskiej

W dniu 19 lutego br. w Bibliotece Miejskiej w Braniewie uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w zajęciach warsztatowych upamiętniających 545 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

Dzieci miały możliwość zapoznania się z działalnością Mikołaja Kopernika jako kanonika warmińskiego. Zapoznały się z miejscami jego pobytu i osiągnięciami mającymi znaczenie dla regionu, a także znaczeniu zmian w postrzeganiu świata, jakie wprowadził Mikołaj Kopernik formułując teorię heliocentryczną. Na zakończenie wychowankowie mieli możliwość obejrzenia wystawy, wypożyczonej z Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, składającej się z 18 plakatów prezentujących najważniejsze aspekty życia wielkiego uczonego.

Organizatorzy: M. Bazydło, K. Wojtas.