Aktualności

79. rocznica agresji ZSRR na Polskę

W naszym Ośrodku harcerze z 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Promyk”: Patrycja Frankowska, Daniel Lisowski, Magdalena Ptak oraz Kornel Kozłowski, podczas lekcji historii odczytali krótką informację o tym tragicznym wydarzeniu zapisanym na kartach historii naszej ojczyzny.

 

Więcej…

Informacja dla rodziców - spotkania

DRODZY  RODZICE !

 

Zapraszamy Państwa na spotkania nauczycieli i terapeutów dotyczące rozwoju, funkcjonowania i postępów edukacyjnych Waszych dzieci.

 

W spotkaniach uczestniczą nauczyciele uczący, terapeuci, pedagog, psycholog, wychowawcy grup oraz świetlicy.

 

W dniach 17.09 – 20.09.2018 roku odbędą się spotkania zespołów ds. wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia.

 

W dniach 24.09 – 27.09.2018 roku odbędą się spotkania zespołów ds. indywidualnych programów edukacyjno – terapeutycznych.

 

Więcej…

545 urodziny Mikołaja Kopernika w Bibliotece Miejskiej

W dniu 19 lutego br. w Bibliotece Miejskiej w Braniewie uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w zajęciach warsztatowych upamiętniających 545 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

 

 

Dzieci miały możliwość zapoznania się z działalnością Mikołaja Kopernika jako kanonika warmińskiego. Zapoznały się z miejscami jego pobytu i osiągnięciami mającymi znaczenie dla regionu, a także znaczeniu zmian w postrzeganiu świata, jakie wprowadził Mikołaj Kopernik formułując teorię heliocentryczną. Na zakończenie wychowankowie mieli możliwość obejrzenia wystawy, wypożyczonej z Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, składającej się z 18 plakatów prezentujących najważniejsze aspekty życia wielkiego uczonego.

 

zobacz  zdjęcia

Organizatorzy: M. Bazydło, K. Wojtas.