Aktualności

Wycieczka do Stegny 2018

Dnia 13  czerwca 2018 uczniowie klasyi III b  Gim. zt.i I pdp  uczestniczyli w wycieczce do Stegny. Od razu po przyjeździe udali się na pyszne lody, a następnie spacerkiem nad morze. 

 

Więcej…

Powiatowa konferencja: „Kształcenie zawodowe osób niepełnosprawnych intelektualnie”

W dniu 25.05.2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Braniewie została zorganizowana konferencja powiatowa „Kształcenie zawodowe osób niepełnosprawnych intelektualnie”.

 

Więcej…

545 urodziny Mikołaja Kopernika w Bibliotece Miejskiej

W dniu 19 lutego br. w Bibliotece Miejskiej w Braniewie uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w zajęciach warsztatowych upamiętniających 545 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

 

 

Dzieci miały możliwość zapoznania się z działalnością Mikołaja Kopernika jako kanonika warmińskiego. Zapoznały się z miejscami jego pobytu i osiągnięciami mającymi znaczenie dla regionu, a także znaczeniu zmian w postrzeganiu świata, jakie wprowadził Mikołaj Kopernik formułując teorię heliocentryczną. Na zakończenie wychowankowie mieli możliwość obejrzenia wystawy, wypożyczonej z Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, składającej się z 18 plakatów prezentujących najważniejsze aspekty życia wielkiego uczonego.

 

zobacz  zdjęcia

Organizatorzy: M. Bazydło, K. Wojtas.