Mikołajkowe prezenty dla zwierząt

6 grudnia 2018 r. uczniowie z  klas I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują!- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do ogrodu zoologicznego, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbieraniu karmy.

Monika Kołodziejczak

Mistrzostwa Ośrodka w warcabach klasycznych - 2018

W listopadzie w Ośrodku odbywał się coroczny turniej o mistrzostwo w warcabach klasycznych.

Rok 2018 - Rokiem Ireny Sendlerowej

Rok 2018  rokiem Ireny Sendlerowej - zdecydował Sejm, oddając w ten sposób „hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka”.

W uchwale przypomniano, że Irena Sendlerowa ocaliła z warszawskiego getta ok. 2,5 tys. żydowskich dzieci. W uzasadnieniu zwrócono również uwagę na rolę jej współpracowników, „którzy ramię w ramię, z narażeniem życia poświęcali się, niosąc pomoc potrzebującym i słabszym”.

W dniu 15 lutego br. w naszym Ośrodku, w klasie VII SP odbył się konkurs historyczny „Wspomnienie o Irenie Sendlerowej”. Celem konkursu było upamiętnienie postaci Ireny Sendlerowej, zapoznanie z jej działalnością. i rozbudzenie zainteresowań historią II wojny światowej, szczególnie martyrologią narodu żydowskiego. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 14 pytań (otwarte i zamknięte) dotyczących działalności Ireny Sendlerowej w okresie okupacji. Wcześniej uczniowie obejrzeli film, a następnie wysłuchali reportażu o Irenie Sendlerowej.

W wyniku rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy: 1 miejsce uzyskała Agata Bogdańska, 2 miejsce Daniel Lisowski 3 miejsce Magdalena Ptak Na zakończenie konkursu zostały wręczone nagrody ufundowane przez panią dyrektor Dorotę Wiśniewską.

Organizatorzy: M. Bazydło, K. Wojtas