Aktualności

Wycieczka do Stegny 2018

Dnia 13  czerwca 2018 uczniowie klasyi III b  Gim. zt.i I pdp  uczestniczyli w wycieczce do Stegny. Od razu po przyjeździe udali się na pyszne lody, a następnie spacerkiem nad morze. 

 

Więcej…

Powiatowa konferencja: „Kształcenie zawodowe osób niepełnosprawnych intelektualnie”

W dniu 25.05.2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Braniewie została zorganizowana konferencja powiatowa „Kształcenie zawodowe osób niepełnosprawnych intelektualnie”.

 

Więcej…

Mistrzostwo Szkoły w Tenisie Stołowym- chłopców

W dniach od 19 do 22 lutego w naszym Ośrodku odbywały się turnieje o Mistrzostwo Szkoły w Tenisie Stołowym- chłopców.

 

 

 Spotkania turniejowe w poszczególnych kategoriach rozpoczynały się powitaniem wszystkich na sali, wyjaśnieniem zasad i celów jakim są poświęcone. Rozpoczęcie każdego  turnieju poprzedziło losowanie, które decydowało o kolejności rozgrywek.

O wygranej decydowały mecze do dwóch wygranych setów. O wyrównanym poziomie, emocjach i zaciętości świadczy fakt, iż większość spotkań kończyła się wynikami 2 do 1. Wiele setów rozgrywano na przewagi powyżej 11 punktów, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele w-f.
Turnieje przebiegały w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników - co bardzo cieszyło organizatorów - oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.
 
Najbardziej emocjonujące spotkania, obfitujące w wiele niespodzianek miały miejsce w grupie młodszej chłopców. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się cztery osoby. Ostatecznie zwycięstwo i pamiątkowy puchar w tej kategorii odniósł  Daniel Szustak wygrywając wszystkie finałowe mecze. Drugie miejsce  przypadło Krystianowi Druskisowi,  a trzecie zajął Paweł Chmielik. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a finaliści dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wygranym serdecznie gratulujemy !
 
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju.
 
zobacz  zdjęcia

Andrzej Imiołczyk