Mikołajkowe prezenty dla zwierząt

6 grudnia 2018 r. uczniowie z  klas I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują!- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do ogrodu zoologicznego, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbieraniu karmy.

Monika Kołodziejczak

Mistrzostwa Ośrodka w warcabach klasycznych - 2018

W listopadzie w Ośrodku odbywał się coroczny turniej o mistrzostwo w warcabach klasycznych.

Mistrzostwo Szkoły w Tenisie Stołowym- chłopców

W dniach od 19 do 22 lutego w naszym Ośrodku odbywały się turnieje o Mistrzostwo Szkoły w Tenisie Stołowym- chłopców.

Spotkania turniejowe w poszczególnych kategoriach rozpoczynały się powitaniem wszystkich na sali, wyjaśnieniem zasad i celów jakim są poświęcone. Rozpoczęcie każdego  turnieju poprzedziło losowanie, które decydowało o kolejności rozgrywek.

O wygranej decydowały mecze do dwóch wygranych setów. O wyrównanym poziomie, emocjach i zaciętości świadczy fakt, iż większość spotkań kończyła się wynikami 2 do 1. Wiele setów rozgrywano na przewagi powyżej 11 punktów, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele w-f.
Turnieje przebiegały w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników - co bardzo cieszyło organizatorów - oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.

Najbardziej emocjonujące spotkania, obfitujące w wiele niespodzianek miały miejsce w grupie młodszej chłopców. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się cztery osoby. Ostatecznie zwycięstwo i pamiątkowy puchar w tej kategorii odniósł  Daniel Szustak wygrywając wszystkie finałowe mecze. Drugie miejsce  przypadło Krystianowi Druskisowi,  a trzecie zajął Paweł Chmielik. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a finaliści dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wygranym serdecznie gratulujemy !

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju.

Andrzej Imiołczyk