Aktualności

Do Braniewa rajdowo przyszła wiosna

Rajdowo, kolorowo i wesoło maszerowały przez nasze miasto dwa korowody 27 Rajdu Pieszego „Marsz po Zdrowie -powitanie wiosny".

 

Więcej…

Wojewódzki Konkurs Sztuki Kulinarnej „ Czekolada w kuchni”

W dniu 15.03.2018r odbył  się Wojewódzki  Konkurs Sztuki Kulinarnej  pod hasłem  "Czekolada w kuchni”.

 

Więcej…

V Wojewódzki Konkurs Hotelarski w Mrągowie

W dniu 07.03.2018r uczniowie z  I klasy BS  SOSW w Braniewie  w składzie:

1. Kamila Smolka,

2. Grzegorz Kondratowicz ,

3. Piotr Kajetaniak 

pod opieką Pani Moniki Kowiako reprezentowali w Mrągowie  naszą szkołę w   V Wojewódzkim Konkursie Hotelarskim  „Najlepszy w Zawodzie Pracownik Pomocniczy  Obsługi Hotelowej”  zajmując III miejsce.

 

 

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie sprzątali jednostkę mieszkalną i uzupełniali dokumentację hotelową, w drugim nakrywali stół do tematyki „ Stół polski na przestrzeni dziejów” . Nasz stół nawiązujący do tematyki dwudziestolecia międzywojennego , klasa oraz precyzja z jaką Nasi uczniowie go nakrywali zdobył największe uznanie.

 

W trakcie drogi na konkurs zwiedziliśmy Świętą Lipkę i zapoznaliśmy się z architekturą Kościoła. Podczas konkursu uczniowie nie tylko mogli rywalizować z najlepszymi  w zakresie hotelarstwa, ale również  mogli zwiedzić hotel Mercure w Mrągowie zapoznać się z jego strukturą oraz organizacją.  Podczas części konkursowej dotyczącej sprzątania jednostki mieszkalnej nasi podopieczni pracowali sami tylko i wyłącznie pod kontrolą pracowników hotelu. Nikt z opiekunów nie miał dostępu do sprzątanego bloku.

 

Dziękujemy Pani Aleksandrze Orysiak za pomoc w przygotowaniu dekoracji do  naszego pięknego stołu, Pani Beacie Hrycyna za dopasowanie strojów do sylwetek naszych wychowanków oraz Pani Marzannie Boryczka za zorganizowanie pokrowców na krzesła.

 

                                                          Gratulujemy jeszcze raz podium!

 

zobacz  zdjęcia

Monika Kowiako