Aktualności

79. rocznica agresji ZSRR na Polskę

W naszym Ośrodku harcerze z 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Promyk”: Patrycja Frankowska, Daniel Lisowski, Magdalena Ptak oraz Kornel Kozłowski, podczas lekcji historii odczytali krótką informację o tym tragicznym wydarzeniu zapisanym na kartach historii naszej ojczyzny.

 

Więcej…

Informacja dla rodziców - spotkania

DRODZY  RODZICE !

 

Zapraszamy Państwa na spotkania nauczycieli i terapeutów dotyczące rozwoju, funkcjonowania i postępów edukacyjnych Waszych dzieci.

 

W spotkaniach uczestniczą nauczyciele uczący, terapeuci, pedagog, psycholog, wychowawcy grup oraz świetlicy.

 

W dniach 17.09 – 20.09.2018 roku odbędą się spotkania zespołów ds. wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia.

 

W dniach 24.09 – 27.09.2018 roku odbędą się spotkania zespołów ds. indywidualnych programów edukacyjno – terapeutycznych.

 

Więcej…

V Wojewódzki Konkurs Hotelarski w Mrągowie

W dniu 07.03.2018r uczniowie z  I klasy BS  SOSW w Braniewie  w składzie:

1. Kamila Smolka,

2. Grzegorz Kondratowicz ,

3. Piotr Kajetaniak 

pod opieką Pani Moniki Kowiako reprezentowali w Mrągowie  naszą szkołę w   V Wojewódzkim Konkursie Hotelarskim  „Najlepszy w Zawodzie Pracownik Pomocniczy  Obsługi Hotelowej”  zajmując III miejsce.

 

 

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie sprzątali jednostkę mieszkalną i uzupełniali dokumentację hotelową, w drugim nakrywali stół do tematyki „ Stół polski na przestrzeni dziejów” . Nasz stół nawiązujący do tematyki dwudziestolecia międzywojennego , klasa oraz precyzja z jaką Nasi uczniowie go nakrywali zdobył największe uznanie.

 

W trakcie drogi na konkurs zwiedziliśmy Świętą Lipkę i zapoznaliśmy się z architekturą Kościoła. Podczas konkursu uczniowie nie tylko mogli rywalizować z najlepszymi  w zakresie hotelarstwa, ale również  mogli zwiedzić hotel Mercure w Mrągowie zapoznać się z jego strukturą oraz organizacją.  Podczas części konkursowej dotyczącej sprzątania jednostki mieszkalnej nasi podopieczni pracowali sami tylko i wyłącznie pod kontrolą pracowników hotelu. Nikt z opiekunów nie miał dostępu do sprzątanego bloku.

 

Dziękujemy Pani Aleksandrze Orysiak za pomoc w przygotowaniu dekoracji do  naszego pięknego stołu, Pani Beacie Hrycyna za dopasowanie strojów do sylwetek naszych wychowanków oraz Pani Marzannie Boryczka za zorganizowanie pokrowców na krzesła.

 

                                                          Gratulujemy jeszcze raz podium!

 

zobacz  zdjęcia

Monika Kowiako