Klasa III PDP ukończyła realizację trzeciego modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja, zatytułowanego „Moc słów”. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli „Bajkę o ciepłym i puchatym”, następnie wzięli udział w dyskusji na jej temat.

Opowieść zrobiła na nich duże wrażenie i pomogła zrozumieć, jak wielki wpływ na życie i samopoczucie każdego człowieka, mają słowa i czyny innych ludzi. Zastanawiali się również, jakie słowa mogą być zimne i kolczaste, kiedy najczęściej się pojawiają i dlaczego. Zdefiniowaliśmy pojęcia, które były nam obce. Wykonaliśmy także Drzewo Pięknych Słów, którego potężne gałęzie symbolizują nasze relacje dobra i życzliwości.
Na koniec tych niezwykle emocjonujących zajęć wszyscy uczniowie obiecali, że będą starać się, aby na świecie było jak najwięcej dobrych i pięknych słów oraz czynów.

Dorota Żachowska

1. Uczniowie klasy III PDP z wykonanym drzewem dobrych słów3 Uczniowie klasy VIIVIII i III PDP20220223 113806Norbert Ujazdowski podczas pracyŻaneta Niewiadomska i Norbert Ujazdowski podczas przygotowywania plakatuŻaneta Niewiadomska podczas pracyŻaneta Niewiadomska podczas uzupełniania makiety drzewa