Tłusty czwartek, to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Jest to święto ruchome. W kalendarzu chrześcijańskim wypada 52 dni przed Wielkanocą, którą w tym roku będziemy świętować 17 kwietnia.

Rozpoczyna też ostatni tydzień karnawału. Według starych przesądów, kto tego dnia nie zje ani jednego pączka, ten w dalszej części roku nie będzie szczęśliwy. Uczniowie klas III i III a pdp przygotowali z tej okazji tradycyjne pączki z dżemem, pączki w wersji „ mini” i drożdżowe faworki. Było pysznie.

Dorota Badowska, Anna Drozdowska