Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości wśród społeczeństwa na temat spektrum autyzmu. Motywem obchodów jest kolor niebieski, który symbolizuje szacunek, wsparcie i solidarność z osobami z autyzmem. Nasz Ośrodek podjął wyzwanie i „Zaświecił się na niebiesko”.

Organizatorkami akcji w grupach opiekuńczo-wychowawczych były pani Grażyna Kisiel i Małgorzata Krakowska-Turkiewicz, a na terenie szkoły: Beata Klein, Alicja Solińska, Sylwia Gniadek, Justyna Wróblewska-Trapiszczonek, Halina Frączek i Maria Burchart.

Uczniowie i nauczyciele włączyli się do akcji „Zaświeć się na niebiesko” i przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim. Nasz Ośrodek przystrojony w balony mienił się różnymi odcieniami koloru niebieskiego. Na uczniów czekały też niebieskie galaretki, które wszyscy zjedli ze smakiem. W ten sposób daliśmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami ze spektrum autyzmu.

W ramach obchodów zorganizowano też konsultacje dla rodziców uczniów ze spektrum autyzmu. Rodzice mogli porozmawiać ze specjalistami i uzyskać pomoc oraz wsparcie.

Alicja Solińska