Aktualności

Wielkanocne życzenia 2019

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. 

Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa  

i drugiego człowieka.  

Życzę, aby Święta Wielkanocne  

przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.  

By stały się źródłem wzmacniania ducha.  

Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, 

napełni Was pokojem i wiarą,  

niech da siłę w pokonywaniu trudności  

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom, a także wszystkim przyjaciołom ośrodka  najserdeczniejsze życzenia.

 

Dyrektor  Dorota Wiśniewska

Sukcesy naszych tenisistów stołowych Lidzbark 2019

Na X Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego w Lidzbarku Warmińskim nasz Ośrodek reprezentowali: Daniel Lisowski, Tomasz Właszyn, Piotr Kajtaniak, Grzegorz Kondratowicz oraz Kamil Kwiatkowski.

 

 

Więcej…

Wielkie otwarcie ……. na potrzeby dzieci

Już od 01 września  2017 roku w naszej placówce prowadzona jest rehabilitacja naszych wychowanków.  Staraniem pani dyrektor Doroty Wiśniewskiej w dniu 18 maja 2018 roku odbyło się uroczyste  otwarcie nowej sali rehabilitacyjnej.

 

Uroczyste otwarcie  zainaugurowano symbolicznym przecięciem  wstęgi przez panią Dyrektor Dorotę Wiśniewską i Starostę Braniewskiego pana Leszka Dziąga.

Sala rehabilitacji została wyposażona w profesjonalny sprzęt do usprawniania ruchowego. Dostosowana jest do  potrzeb  dzieci  uczęszczających do  naszego ośrodka,  dzieci objętych zajęciami    Wczesnego Wspomagania Rozwoju w naszym ośrodku oraz   dzieci z  programu ,,Za życiem’’.

Profesjonalnie i nowocześnie wyposażona sala rehabilitacji jest powodem do dumy i satysfakcji. Jest także kolejnym krokiem na drodze stworzenia optymalnych warunków rozwoju naszych wyjątkowych uczniów.

Sala posiada    podwieszenie sufitowe uniwersalnego gabinetu usprawniania ruchowego, elektrycznie regulowaną  kozetkę, bieżnię , orbitrek, rowerek stacjonarny , wioślarza treningowego,  kształtki rehabilitacyjne, zestawy do ćwiczeń równowagi i koordynacji , piłki gimnastyczne, lustro korekcyjne, drabinki, materace  i  wiele  innych pomocy terapeutycznych,  które ułatwiają pracę z dzieckiem i pozwalają uatrakcyjnić  zajęcia.

Kolejnym elementem było zwiedzanie poszczególnych sal i gabinetów terapeutycznych. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z pełną ofertą placówki podczas prezentacji różnorodnych form pracy z dziećmi.

 

Na zajęcia rehabilitacyjne uczęszczają dzieci  , które mają wskazania od lekarzy specjalistów o potrzebie prowadzenia  terapii. W ramach zajęć  prowadzona jest terapia  między innymi   metodą PNF, elementami metody NDT   oraz  kinesiotaping. Dodatkowo  wykonujemy  masaż klasyczny, masaż urządzeniem aquavibron, a  z zabiegów fizykalnych naświetlanie lampą sollux i okłady żelowe. W przyszłości chcemy rozszerzyć rehabilitację o hydroterapię.

 

zobacz  zdjcia

Halina Frączek, Katarzyna Brewczak