Aktualności

Pomagamy zwierzętom c.d

16 października 2018 r. uczniowie z  klas I- III SP a, I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

 

Więcej…

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie po kierunkiem nauczycieli: Alicji Solińskiej, Moniki Kołdziejczak, Katarzyny Wnorowskiej-Pietrzak, Katarzyny Brewczak, Aleksandry Orysiak  przygotowali przedstawienie  pt. „Czerwony Kapturek”.

Więcej…

Wielkie otwarcie ……. na potrzeby dzieci

Już od 01 września  2017 roku w naszej placówce prowadzona jest rehabilitacja naszych wychowanków.  Staraniem pani dyrektor Doroty Wiśniewskiej w dniu 18 maja 2018 roku odbyło się uroczyste  otwarcie nowej sali rehabilitacyjnej.

 

Uroczyste otwarcie  zainaugurowano symbolicznym przecięciem  wstęgi przez panią Dyrektor Dorotę Wiśniewską i Starostę Braniewskiego pana Leszka Dziąga.

Sala rehabilitacji została wyposażona w profesjonalny sprzęt do usprawniania ruchowego. Dostosowana jest do  potrzeb  dzieci  uczęszczających do  naszego ośrodka,  dzieci objętych zajęciami    Wczesnego Wspomagania Rozwoju w naszym ośrodku oraz   dzieci z  programu ,,Za życiem’’.

Profesjonalnie i nowocześnie wyposażona sala rehabilitacji jest powodem do dumy i satysfakcji. Jest także kolejnym krokiem na drodze stworzenia optymalnych warunków rozwoju naszych wyjątkowych uczniów.

Sala posiada    podwieszenie sufitowe uniwersalnego gabinetu usprawniania ruchowego, elektrycznie regulowaną  kozetkę, bieżnię , orbitrek, rowerek stacjonarny , wioślarza treningowego,  kształtki rehabilitacyjne, zestawy do ćwiczeń równowagi i koordynacji , piłki gimnastyczne, lustro korekcyjne, drabinki, materace  i  wiele  innych pomocy terapeutycznych,  które ułatwiają pracę z dzieckiem i pozwalają uatrakcyjnić  zajęcia.

Kolejnym elementem było zwiedzanie poszczególnych sal i gabinetów terapeutycznych. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z pełną ofertą placówki podczas prezentacji różnorodnych form pracy z dziećmi.

 

Na zajęcia rehabilitacyjne uczęszczają dzieci  , które mają wskazania od lekarzy specjalistów o potrzebie prowadzenia  terapii. W ramach zajęć  prowadzona jest terapia  między innymi   metodą PNF, elementami metody NDT   oraz  kinesiotaping. Dodatkowo  wykonujemy  masaż klasyczny, masaż urządzeniem aquavibron, a  z zabiegów fizykalnych naświetlanie lampą sollux i okłady żelowe. W przyszłości chcemy rozszerzyć rehabilitację o hydroterapię.

 

zobacz  zdjcia

Halina Frączek, Katarzyna Brewczak