Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

życzy

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Wielkie otwarcie ……. na potrzeby dzieci

Już od 01 września  2017 roku w naszej placówce prowadzona jest rehabilitacja naszych wychowanków.  Staraniem pani dyrektor Doroty Wiśniewskiej w dniu 18 maja 2018 roku odbyło się uroczyste  otwarcie nowej sali rehabilitacyjnej.

Uroczyste otwarcie  zainaugurowano symbolicznym przecięciem  wstęgi przez panią Dyrektor Dorotę Wiśniewską i Starostę Braniewskiego pana Leszka Dziąga.

Sala rehabilitacji została wyposażona w profesjonalny sprzęt do usprawniania ruchowego. Dostosowana jest do  potrzeb  dzieci  uczęszczających do  naszego ośrodka,  dzieci objętych zajęciami    Wczesnego Wspomagania Rozwoju w naszym ośrodku oraz   dzieci z  programu ,,Za życiem’’.

Profesjonalnie i nowocześnie wyposażona sala rehabilitacji jest powodem do dumy i satysfakcji. Jest także kolejnym krokiem na drodze stworzenia optymalnych warunków rozwoju naszych wyjątkowych uczniów.

Sala posiada    podwieszenie sufitowe uniwersalnego gabinetu usprawniania ruchowego, elektrycznie regulowaną  kozetkę, bieżnię , orbitrek, rowerek stacjonarny , wioślarza treningowego,  kształtki rehabilitacyjne, zestawy do ćwiczeń równowagi i koordynacji , piłki gimnastyczne, lustro korekcyjne, drabinki, materace  i  wiele  innych pomocy terapeutycznych,  które ułatwiają pracę z dzieckiem i pozwalają uatrakcyjnić  zajęcia.

Kolejnym elementem było zwiedzanie poszczególnych sal i gabinetów terapeutycznych. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z pełną ofertą placówki podczas prezentacji różnorodnych form pracy z dziećmi.

Na zajęcia rehabilitacyjne uczęszczają dzieci  , które mają wskazania od lekarzy specjalistów o potrzebie prowadzenia  terapii. W ramach zajęć  prowadzona jest terapia  między innymi   metodą PNF, elementami metody NDT   oraz  kinesiotaping. Dodatkowo  wykonujemy  masaż klasyczny, masaż urządzeniem aquavibron, a  z zabiegów fizykalnych naświetlanie lampą sollux i okłady żelowe. W przyszłości chcemy rozszerzyć rehabilitację o hydroterapię.

zobacz  zdjcia

Halina Frączek, Katarzyna Brewczak