Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Rekrutacja

Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Braniewie

Szkoła kształci młodzież w 3-letnim cyklu nauczania na dwóch kierunkach:

*pracownik pomocniczy obsługi hotelowej
*zbrojarz – betoniarz

Zajęcia praktyczne odbywają się w zakładach pracy. Po zakończeniu nauki uczniowie mogą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Dla uczniów spoza Braniewa placówka oferuje zamieszkanie i wyżywienie dla 80 wychowanków oraz zajęcia dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze w grupach opiekuńczo – wychowawczych (internat).

INFORMACJE DODATKOWE

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do szkoły powinni dostarczyć następujące dokumenty:
1. Podanie o przyjęcie do szkoły z określeniem wybranego zawodu
2. Świadectwo ukończenia gimnazjum
3. Zaświadczenie OKE o zdanym egzaminie
4. Orzeczenie kwalifikacyjne do kształcenia specjalnego.
5. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie.

Uczniowie ubiegający się o internat winni dostarczyć następujące dokumenty:

1. Podanie o przyjęcie do internatu.
We wrześniu należy dostarczyć:
2. Odpis aktu urodzenia.
3. W przypadku sierot lub półsierot – odpisy aktu zgonu rodziców.
4. Zaświadczenie o stałym zameldowaniu.
5. Dowód osobisty – dot.wychowanków pełnoletnich.

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym – klasa I, II, III

Szkoła ponadgimnazjalna w 3-letnim cyklu nauczania. Zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i z zaburzeniami sprzężonymi.
Uczniowie w ramach zajęć przysposobienia do pracy poznają tajniki pracy ogrodniczej, prowadzenia i szeroko rozumianej obsługi gospodarstwa domowego. Szkoła wszechstronnie przygotowuje młodzież do samodzielnego funkcjonowania w życiu i społeczeństwie.