3 Rajd Pieszy „Po Nizinie Braniewskiej”

Celem rajdu było:

- zachęcenie do uprawiania wędrówek pieszych i poznawania kraju,  a przede  wszystkim  okolicy miejsca  zamieszkania,

- propagowanie walorów krajoznawczych i turystycznych miasta  i gminy  Braniewo,

- integracja środowisk turystycznych dzieci uczniów powiatu braniewskiego,

- włączenie turystyki w obchody Dnia Dziecka.

Zbiórka   uczestników odbyła się  o godz. 9.00  na placu zabaw SOSW ul. Moniuszki. Podczas odprawy opiekunów  zostali oni zapoznani  z przebiegiem trasy, ustaloną kolejnością marszu poszczególnych drużyn, „Zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach”.

Trasa  wiodła: z placu  zabaw SOSW – uliczkami Ogrodów Działkowych „Katarzynki” - nad rzeką Pasłęką - ul.  Botaniczną  - SOSW. Podczas rajdu zatrzymaliśmy się przy rzece Pasłęce. Pan Czesław Kozłowski opowiedział nam wiele ciekawostek o rzece, której długość wynosi ok. 211 km, a źródła są w okolicach Gryźlin.

Nagrody  za wytrwałość w marszu i piosenkę rajdową  wręczono uczestnikom  podczas imprezy integracyjnej.

Organizatorzy rajdu:

-Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Braniewie,

- Szkolne Koło Krajoznawczo -Turystyczne PTTK „Sokół” w Braniewie,

- Oddział  PTTK  Ziemi Elbląskiej w Elblągu,

- Starostwo Powiatowe w Braniewie,

- Agroturystyka  „Ranczo  w  Dolinie” - hipoterapia „Kopytko”  w Czosnowie

Komendę rajdy stanowili: Czesław Kozłowski, Robert Cybelius, Katarzyna Wnorowska – Pietrzak,  Halina Frączek, Beata Klein.

Czesław  Kozłowski