Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach innowacji pedagogicznej „Ekologiczni na co dzień” postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zaangażować się w działania na rzecz środowiska. Była to wspaniała okazja, aby porozmawiać o tym, jak chronić klimat i środowisko, ale też żeby włączyć się w praktyczne działania na rzecz Ziemi. Wszyscy czujemy się odpowiedzialni za Ziemię, dlatego w tym dniu podjęliśmy akcję sprzątania świata. Była to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

Tym symbolicznym gestem, podczas wyjątkowego święta naszej Matki Ziemi, uczniowie zamanifestowali ideę „Nie śmiecę w naturze". Uczniowie wyposażeni w worki i rękawice ochronne sprzątali teren nad rzeką Pasłęką oraz teren wokół swojej szkoły. Wykonali szereg prac porządkowych i zadbali o piękny widok posesji naszej szkoły. Wierzymy, że prowadzone przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwienie uczniów, po to aby w przyszłości byli oni prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Koordynator: A. Markowska