Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

życzy

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Konkurs ekologiczno-przyrodniczy

W dniu 22 maja br . odbył się w ośrodku konkurs przyrodniczo -ekologiczny pod hasłem   ,,Każdy, mały i duży przyrodzie służy". Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas III gim. zt oraz klas I , III A, III B Przysposabiającej do pracy.

Poszczególne klasy reprezentowały 2-osobowe zespoły. Konkurs przebiegał w formie zabawowej , do  wielu zadań wykorzystano  materiały odpadowe np: papierowe i plastikowe kubeczki, zakrętki od butelek, słomki.  Uczniowie utrwalili wiadomości przyrodnicze oraz  umiejętność segregacji odpadów.

Każdy uczestnik konkursu  otrzymał pamiątkową książkę o tematyce przyrodniczej oraz słodycze i owoce. Konkurs przygotowały i prowadziły Marzenna Boryczka i Agnieszka Markowska.