Mikołajkowe prezenty dla zwierząt

6 grudnia 2018 r. uczniowie z  klas I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują!- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do ogrodu zoologicznego, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbieraniu karmy.

Monika Kołodziejczak

Mistrzostwa Ośrodka w warcabach klasycznych - 2018

W listopadzie w Ośrodku odbywał się coroczny turniej o mistrzostwo w warcabach klasycznych.

Konkurs religijny „Jan Paweł II - droga do świętości” 2018

W dniu 24.05.2018 roku uczniowie SOSW w Braniewie klas gimnazjalnych oraz I SB brali udział w szkolnym konkursie religijnym „Jan Paweł II – Droga do świętości”.

Celem konkursu było :

- przypomnienie postaci Jana Pawła II, Jego dzieciństwa, lat młodzieńczych, zainteresowań,   działalności duszpasterskiej oraz przebiegu pontyfikatu.

- rozwijanie zainteresowań nauką Jana Pawła II.

- rozwijanie umiejętności partnerskiej rywalizacji.

-  integracja uczniów uczęszczających do naszej szkoły.

Konkurs  przebiegał w  dwóch etapach.  W pierwszej części konkursu uczniowi musieli wykazać się wiedzą – rozwiązać test  .

W drugiej części uczniowie  rozpoznawali  sylwetki  osób, związanych z życiem i działalnością Jana Pawła II.

Po zaciętej rywalizacji i dogrywce wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Patryk Podgórski i Arkadiusz Chaliński z klasy I SB

II miejsce: Katarzyna Lipka i Patryk Oleszczuk  z  klasy III gimnazjum

III miejsce: Ewelina Bobrowicz  klasa I SB i   Natalia Kasperowicz klasa II Gim.

Laureatom konkursu  nagrody wręczył Pan Wicedyrektor Jarosław Dobrowolski,  a wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Organizatorzy: Barbara Wolak, Marzena Bazydło